Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Arns 2010-08-11 12:51
Dėl žaidimų naudos sakyčiau kiek perlenkta. Dauguma žaidimų yra "buki" skirti atsipalaiduoti ir užmušti laiką. Loginiai aidimai, strategijos žanro žaidimai tikėtina kad lavina numatyti po kelis žingsnius į priekį. Šaudyklės, geriausiu atveju, lavina nebent reakciją. O ką lavina RPG, MMorpg, sporto, muzikos žaidimai?
EDman 2010-08-11 13:08
Pabaiga tai geriausia:D mini reklama
Tarkvinijus Išdidusis 2010-08-11 13:11
Baik tu, nieko tie strategai (kaip ir kiti žaidimai kompiuteriniai) nelavina. Anksčiau žaizdavau strateginius, žinok nieko negalvodavau, aklai eidavau ir vis viena laimėdavau visus mūšius, turėdavau daugiausiai resursų ir t.t. (ir ant pačio sudėtingiausio lygio). Nors čia aišku, kaip kam, iš tikrųjų. Vienintelis žaidimas kompiuterinis, lavinantis mąstymą būtų pokeris Jei nemąstysi ką turi pas save, pasiliksi plikas
lgtech 2010-08-11 13:12
ka lavina rpg, mmorpg? Taipogi mamtyma, beveik visuose zaidimuose reikia vienaip ar kitaip mastyti.
o saudykles lavina ne tik reakcija bet ir taktika, greita problemos sprendima, kur taip pat reikalingas mastymas.
Tarkvinijus Išdidusis 2010-08-11 13:18
Paklausiu normalaus klausimo į šitą atsakymą - ar to, ko išmokai iš žaidimų, realybėje esi panaudojęs? Pavyzdžiui, turi kokių "mad ninja skillz", moki greitai išsitraukti revolverį ir patiesti "varžovus", arba išmokai karatė, aikido iš žaidimų? Nemanau. Realybėje gali nebent pritaikyti ekonomikos simuliatorius, bet ir tai nelabai.
Staska 2010-08-11 13:35
Kristijonas 2010-08-11 14:03
Kaip rašė straipsnyje, tu esi trumparegis ir dėl to kvailas žmogus. Žaidžiu visokiausius žaidimus nuo pat mažų dienų ir tikrai viską pritaikau gyvenime. Klausi, ar galima išmokti karate? Aišku, kad ne, bet žaisdamas kovinius žaidimus lavini reakciją, pirštų miklumą, logiką, sprendimų priėmimą ir dar galybę dalykų, kuriuos kiekvienas žmogus pritaiko kasdien. Atverk savo akis ir žiūrėk bent kiek giliau, o ne vien patį paviršių, kaip koks sovietmetį garbinantis pensininkas...
Tarkvinijus Išdidusis 2010-08-11 14:06
Matosi, kad nuo mažų dienų žaidi. Reakcija sakai? Ar išsisuktum nuo smūgio į snukį? MMm? O ką gelbėja pirštų miklumas? Greitai rašyti ant klavkės?
gymka 2010-08-11 14:25
kuo sitas straipsnis skiriasi nuo aprsirukiusiu zoles paaugliu "filosofavimo"? cia nera nei pateikta kuo remiantis padaryta tokios o ne kitokios isvados, beto didzioji dalis teksto priestarauja tam ka as skaiciau kitur, kur buvo pateikta info kaip buvo prieita tokios isvados ir kas priejo tokios isvados, cia man atrodo tiesiog blevyzgos. o i tema tai: IQ bevertis rodiklis, esme yra ismintis o ne protas. jei zmogus protingas tai dar nereiskia jog jis ismintingas...
Topazas 2010-08-11 14:33
Tai jau tikrai, straipsnis kažkoks absurdiškas. "senai įrodyta", "senai įrodyta", kažkas kažką pasakė, kažkas kažką nustatė ir nieko konkretaus. O pabaiga išvis į lankas.
Žodžiu patariu labai kritiškai žiūrėt į šį teksta...
ligonis 2010-08-11 14:38
tavo pavizdys akivaizdziai parodo, kad tu pultum prie smurto atsiradus progai.
kiekvieno zmogaus galvoi yra toks organas - SMEGENYS, jose vyksta velniskai sudetingi elektrocheminiai procesai kurie nuolat kinta reaguodami i aplinka.
tu zaidi ta savo "buka" zaidima kur einant kolidorium staig aissoka zombis ir tave suvalgo. niekur nepritaikysi gyvenime(is pirmo zvilgsnio), bet juk kai issoka tas zombis tavo smegenys pajunta "pavoju" ir paskubina pirstukus "grot" pele ir klaviatura, akd panaikintum blogi - skatini smegenyse visus procesus, taip jie begant laikus nesuletes nors proto neprides, bet palaikys astresne reakcija. o lakstant lauke paskui kamuoli tu daugiau treniruoji ne smegenis, o fizinius gebejimus.
neskubek nurasyt kompiuteriniu zaidimu...
Metanabol 2010-08-11 14:47
gymka atsargiau su žodžiais, kai kurie iš tavo tų "rukančių žolę paauglių" (suprantu tai kaip įžeidimą ir žeminimą, kitaip sakant - žolę rūkantys yra mažamečiai ir idiotai?) yra daug labiau tolerantiški, protingesni ir gabesni nei tu tamsta pensininke. Realybėje bent jau su puse iš jų net bijotum matytis, garbaus amžiaus bazine pensiją gaunantis 20-meti "senoli"
Tarkvinijus Išdidusis 2010-08-11 14:50
Bet iš tavo pasakymo išeina, kad kompiuteriniai žaidimai padeda tik virtualioje realybėje, o ne gyvenime. Tą aš ir sakau
P.S. Kaip aš visada sakau - pavyzdžius kiekvienas supranta pagal savo nesveiką protelį
MarkizasBarabasas 2010-08-11 15:35
Daugėja jūsų... Kaip tų zomblių, kur smegenis bando valgyt, nes pas pačius ištirpo...
Jei straipsnio autorius prirašys, kad apie kompiuterio monitoriaus keliamą žalą jau prieš du metus rašė Edvard Malich iš Masačiuseco universiteto bio-inžinerijos skyriaus - kuris iš jūsų tą faktą patikrinsit? Bet kai žinosit, kad kažkoks fiktyvus Edvardas egzistuoja - straipsnis taps daug protingesniu? Svarbi idėja. Pagrindimo reikia moksliniame straipsnyje, o čia juk apmąstymai, kad akys atsivertų. Deja, kai kurie skaito užsimerkę.
Dėl žaidimų naudos. Ar būtina suvokti naudą taip banaliai? Dalis logikos testų analizuodami atsakymus rekomenduoja veiklą, kuri padėtų lavinti sritis, kuriose padarėte daugiausiai klaidų. Žinot ką siūlo lavinti logikai? - Surinkinėti daiktus nesinaudojant instrukcija. Kai kurie iš jūsų pasakys, kad tai neugdo logikos, o tik išmoko surinkti spintą nežiūrint kur ir kiek varžtų reiks. Na. Valio jums. Kitą spintą susuksit lengviau.
Taip, čia labai gerai su tuo Malichu pakliuvo, galiu pacituot vieno susyjusio tyrimo išvadą: "zombių šaudymas nepadės išvengti kulkos gatvėje, bet tarkime žaidžiate Online: galima daryti prielaidą, kad kai jus užpuls gatvėje galėsite pabėgti lengviau, nes jau būsite susidūrę su situacija kai jus vejasi, net jei ta situacija ir virtuali, tačiau persekiotojas realus, tad ir jo veiksmai "žmogiški"". (Vertimas nėra tikslus)
Žmonės iš Youtube išmoksta groti gitara taip, kaip muzikos mokyklos absolventai nesugeba, ir jūs sakysite "genijai" ir nieko čia pc neprisidėjo. O aš sakysiu, kad talentingi, tačiau išmokyti interneto.
Taip pat galime plėstis. Nes dauguma išradėjų turėjo potraukį muzikai, kuri yra menas, kūryba. Aišku. ir tai galite spjauti per petį, nes Edvardas Malichas to nepatvirtino (nors jo komandos puslapyje šitas tyrimas numatomas).
Pereinant į opoziciją. Kas čia sakė, kad vaikantis kamuolį smegenų nelavina? Tegul pažaidžia krepšinį su futbolistu (t.y. kitos sporto šakos profesionalu) ir pažiūrėk kurio protas labiau išsilavines... Kiekviena veikla lavina. Tik skirtingai. Tas pats bukas FarmVile kažką lavina, gal užsispyrimą, gal laiko planavimą, bet kažką lavina.
P.s. O jei kas pradėjot ieškoti kas čia per visažinis Edvardas Malichas tai google nepadės. Aš jį katik sukūriau.
faktas 2010-08-11 15:39
Pirmiausia reikėtų suprasti, kad intelektas nėra kažkoks fiziškai neapčiuopiamas dalykas. Prirašėt komentarų, lyg tai būtų kažkokia magija. Kiekvienos savybės išvystymas yra tiesiogiai susijęs su neuronų jungčių skaičiumi specifinėse smegenų srityse. Pvz., didelių miestų taksi vairuotojai po 7 metų darbo turi patį geriausią erdvinį mąstymą ir tuo pačiu patį tankiausią neuronų tinklą, atsakingą už erdvės suvokimą. Su kitomis specialybėmis - lygiai tas pats. Kai kažką lavini, susidaro daugiau jungčių. Daugiau jungčių reiškia daugiau nervinių impulsų sklidimo galimybių ir trumpesnį laiką, reikalingoms sritims pasiekti.
Žaidimus žaidžiantys žmonės iškart lavina erdvinį mąstymą, atidumą, mokosi situaciją įvertinti ir problemas spręsti labai greit. Tai fiziologiškai reiškia būtent tai, kad padaugės nervinių jungčių, o ne tai, kad žmogus išmoks šaudyti ginklu, ko niekada nepritaikys gyvenime...
Beje, dėl intelekto koeficiento ir proto kyla itin daug diskusijų. Pvz., dauguma verslininkų turi mažesnius IQ už kai kuriuos savo darbuotojus, tačiau jie žymiai geriau valdo savo verslą, nei kad galėtų tie darbuotojai. Ir iš savo gyvenimiškos patirties galiu pasakyti - tie, kurie mokyklą baigė puikiai, o vėliau ir univėrus puikiai, dabar arba bedarbiai, arba dirba kažkam. Tuo tarpu didelė dalis pažįstamų, kurie išvis vos baigė, dabar valdo savo verslus ir jie į darbą priima būtent tuos, kurie kažkada gerai mokėsi... Paradoksalu. Ar protingas tas žmogus, kuris naudoja savo intelektą, kad dirbtų, ar tas, kuris naudoja kitų intelektą?
Manau, jog esminis intelekto ir sėkmės ryšys gali būti apibūdinamas jau senų senovėj psichologų nustatytu dėsningumu - kuo žmogus protingesnis, tuo daugiau kliūčių mato ir netenka pasitikėjimo savimi, todėl pasiekia mažiau už vidutinio IQ žmones. Čia kalba eina apie didžiąją dalį verslų, o ne politiką ir kažką dar labai specifiško.
Axx 2010-08-11 15:46
Kas pažysta šio straipsnio autorių, tikrai nenustebs dėl aprašomo žaidimų poveikio, nes beveik visas jo gyvenimas yra praleistas žaidžiant žaidimus. Kvepia šališkumu savo pomėgiams ir tai natūralu.
kristupas 2010-08-11 17:01
kas man pasakys atsakymus į šituos klausimus?
jei 5 mašinos per 5 minutes pagamina 5 daiktus, per kiek laiko 100 mašinų pagamins 100 daiktų?
jei ežero augalai kasdien užima dvigubai didesnį plotą, o po 48 dienų užaugs ir užims visą ežero plotą, kiek laiko augalijai prireiks užimti pusę ežero ploto?
Aistis 2010-08-11 17:09
5min
47d
rwc 2010-08-11 19:30
Tikrai jaučias, kad staipsnio autorius dizaineris (ne aprašomos srities specialistas - ne mokslininkas) ir kompų fanatas. Fanatiškumas pasireiškia žaidimų naudos aukštinimu, palyginimais ir savęs teisinimu: "žaidimai naudingi ir mus išmoko naudingiausių dalykų", "žaidimui ar prie kompo praleistas laikas - neiššvaistytas tuščiai", "seniaį įrodyta, kad ekranai akims nekenkia" (nors akivaizdu, kad kenkia bent varginimu, koncentracija į vieną tašką ir netinkamu sureguliavimu, o sunkūs epileptikai nuo Muaro raštų gali apskritai numirti).
Ir parinkti IQ testo klausimų pavyzdžiai - akivaizdžiai išrankioti autoriaus "arkliukai". Visi 6 klausimai susiveda į klausimo suskaidymą dalimis - matyt, autorius išlavinęs būtent vaikišką analitinio mąstymo formą.
3 matematiniai klausimai - identiški. Po vieną labai pigų kabliuką ir tas pats sprendimo algoritmas: mintinai susistatyti lygtį (nors spręsti galima ir intuityviai - ko, matyt, autorius ir tikisi iš skaitytojo).
Kokius gebėjimus turi parodyti "meniniai" klausimai, visai neaišku. Atsikalbinėjimo? "A kodėl? - Nes galūnė -ėl". Tokie klausimai būtų naudingi per nuoseklų pokalbį dėl darbo, norint pamatyti, kaip pretendentas klausinėja aplinkybių ir į jas atsižvelgia. Be tik ne teste, kur nėra "gyvo" pokalbio.
"Kaip ", o ne "fit". Vis tiek, atsakymas yra tautologija kaip "obuolys raudonas, nes jis raudonos spalvos". Be to, nepaminint aplinkybių, kad matmenys nesvarbu, o su žirafa gali elgtis kaip su pliušine, lygiai tiek pat teisingi, ar net teisingesni atsakymai būtų "reikia rasti pakankamai erdvų šaldytuvą" arba "į šaldytuvą prikrauti šieno, ir žirafa pati įlips".
"Kaip patalpinti dramblį". Nepaminėta, kad "...į šaldytuvą, kuriame yra žirafa". Nedaryti tokios prielaidos yra logiškiau ir teisingiau nei ją daryti. Ir vis tiek paprastesnis atsakymas būtų "taip pat".
"Kurio žvėries trūksta". Ogi nė vieno. Net jei darysime prielaidą, kad dramblys arba dramblys ir žirafa sėdi šaldytuve, tai dar nereiškia, kad jie nedalyvauja susirinkime. Dramblys išlipo ir suorganizavo, kad susirinkime būtų šaldytuvas su užsispyrusia žirafa viduj.
Žodžiu, įdomių (bet visiems žinomų) faktų kratinys, iš kurio sukurptas klaidinantis, subjektyvus ir apskritai diletantiškas straipsnis. Štai kas gaunasi, kai dizaineriai pradeda filosofuoti apie mokslą ir žaisti žurnalistus.
Delfyje yra tokia Inga, Alfoj - Paulius, "Valstybėje" - Karolis.
špokas 2010-08-11 19:37
Su šita vieta nesutinku. Jeigu petras blogai mokėsi, vos baigė mokyklą ir univerą ir tampa milijonierius, o Jonas mokėsi puikiai ir univere ir mokykloj , taipogi tampa milijonierium, tai apie kurį visi pasakos ? Tas kuris pakilo kaip feniksas iš pelenų ar apie tą kuris dirbo nuo mažumės ir pasiekė savo tikslą ?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Karolis Makrickas. Intelekto paslaptys