Nustebo net mokslininkai: gali būti, kad ši organizmo dalis padeda kovoti su vėžiu  ()

Dažnai sakoma, kad už krūtinkaulio esanti maža riebalinė liauka suaugusiam žmogui tampa nebenaudinga, tačiau neseniai JAV mokslininkų atliktas tyrimas paskatino manyti, kad gali būti visiškai kitaip, rašo „Science Alert“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai išsiaiškino, kad tiems, kuriems pašalinama užkrūčio liauka, vėliau kyla didesnė rizika mirti dėl bet kokios priežasties, jie turi net didesnę riziką susirgti vėžiu.

Šis tyrimas yra tik stebėjimo pobūdžio, tad dar negalima tiksliai patvirtinti, jog užkrūčio liaukos pašalinimas turi tiesioginę sąsają su vėžiu ar kitomis mirtinomis ligomis. Visgi net ir stebėjimo rezultatai mokslininkus neramina, todėl, jų manymu, jei tik įmanoma, reikia stengtis užkrūčio liauką išsaugoti, jos nešalinti.

Kadangi liauka yra priešais širdį, dažnai ji pašalinama atliekant širdies ir krūtinės ląstos operaciją.

Bostono mokslininkai palygino pacientų, kuriems buvo atlikta širdies ir krūtinės ląstos operacija, duomenis. Pastebėta, kad tų, kuriems operacijos metu buvo pašalinta užkrūčio liauka, per 5 metus mirusių yra dvigubai daugiau, palyginti su tais, kuriems ši liauka nebuvo pašalinta.

Taip pat pastebėta, kad po operacijos per 5 metus liaukos nebeturintiems kilo dvigubai didesnė tikimybė susirgti vėžiu. Susirgus neretai vėžys būdavo agresyvesnis ir po gydymo dažnai sugrįždavo.

 

Mokslininkai dabar įtaria, kad užkrūčio liaukos pašalinimas gali sutrikdyti sveikų suaugusiųjų imuninės sistemos veiklą.

Iki tol buvo žinoma tik tai, kad vaikystėje užkrūčio liauka vaidina svarbų vaidmenį kuriant imuninę sistemą, todėl vaikų, neturinčių užkrūčio liaukos, imuninis atsakas į vakcinas būna silpnas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(11)
(0)
(11)

Komentarai ()