Niekada negerkite vaisių sulčių tuščiu skrandžiu. Gydytoja siūlo alternatyvą  ()

Daugelis žmonių rytais vietoj stiklinės vandens geria vaisių sultis. Nepaisant paplitusio įsitikinimo, kad tai sveika, taip galite labai pakenkti savo organizmui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Niekada negerkite vaisių sulčių tuščiu skrandžiu.

Apie tai rašo „The Indian Express“.

Pasak „Ruby Hall“ klinikos gydytojos Latos Patil, vaisių sulčių gėrimas tuščiu skrandžiu gali turėti žalingą poveikį sveikatai ir sukelti šias pasekmes:

Dantų erozija. Vaisių sulčių rūgštingumas gali pažeisti dantų emalį, todėl padidėja dantų ėduonies rizika.

Nestabilus cukraus kiekis kraujyje. Dėl sultyse esančio koncentruoto cukraus cukraus kiekis kraujyje gali pakilti, o vėliau nukristi. Dėl to greičiau pavargsite ir būsite alkani.

Maistinių medžiagų disbalansas. Sultyse nėra skaidulų, kurių yra sveikuose vaisiuose, kurios padeda reguliuoti virškinimą ir apsaugo nuo cukraus kiekio kraujyje šuolių.

Tikėjimas, kad vaisių sultys yra puikus rytinis gėrimas, tikriausiai atsirado dėl to, kad jos siejamos su vitaminais ir antioksidantais. Tačiau gydytoja Patil siūlo geresnę alternatyvą:

„Geriausias laikas gerti vaisių sultis gali būti valgio metu arba po valgio“, – sako ji.

 

Ji taip pat įvardija keletą sulčių gėrimo tinkamu laiku privalumų:

Geresnis virškinimas. Gerdami vaisių sultis valgio metu, kartu su kitomis naudingomis maistinėmis medžiagomis įsisavinsite jų vitaminus ir mineralus.

Cukraus kiekio kraujyje kontrolė. Maistas gali sulėtinti cukraus įsisavinimą iš sulčių, todėl gali padėti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai ypač svarbu diabetikams.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(3)
(2)
(1)

Komentarai ()