„Beveik neįmanoma.“ Keistoji Przybylskio žvaigždė. Ateivių produktas?  ()

Jei ateiviai norėtų apie save paskelbti visai galaktikai, geras būdas tai padaryti būtų žvaigždę paversti itin keistu objektu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pastaraisiais metais astronomai pastebėjo, kad kai kurios žvaigždės elgiasi keistai. Tai paskatino manyti, kad tokias žvaigždes gali supti megastruktūros, žinomos kaip Dysono sferos, reikalingos energijai surinkti.

Tai yra, šias struktūras galėjo sukurti potencialios labai išsivysčiusios nežemiškos būtybės.

Tačiau iki šiol nebuvo rasta jokio patvirtinimo, kad Dysono sferos egzistuoja, o keistam daugelio žvaigždžių elgesiui buvo rastas labiau įprastas paaiškinimas.

Tačiau 410 šviesmečių atstumu nuo mūsų yra tikrai labai keista žvaigždė. Ji vadinama HD 101065 arba Przybylskio žvaigžde ir visos keistos žvaigždės jos fone atrodo normaliai.

Yra spėlionių, kad šią žvaigždę galėjo transformuoti protingos nežemiškos būtybės, kad galėtų visiems galaktikoje apreikšti savo egzistavimą.

Nors yra ir kitų paaiškinimų, bet kuriuo atveju Przybylskio žvaigždė yra nuostabus objektas, nes joje yra cheminių elementų, kurių gamtoje nėra, rašo „IFLScience“.

Galbūt keisčiausia Paukščių Tako žvaigždė

[EU+Kuponai] Mažiausios kainos istorijoje! Technologijos.lt išbandytų ir rekomenduojamų „KTC“ žaidimų monitorių išpardavimas + dovanos. Ribotas kiekis
2525 2

„Back to School Sale“

„KTC“ žaidimų monitorių išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „KTC H27T22“ - 27 colių, QHD, 165Hz žaidimų monitorius, išbandytas ir rekomenduojamas technologijos.lt

2) „KTC H32S17“ - 32 colių, QHD, 165Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „KTC H27S17“ - 27 colių, QHD, 165Hz, lenktas žaidimų monitorius

4) „KTC H24T09P“ - 24 colių, 1920x1080, 165Hz žaidimų monitorius, išbandytas ir rekomenduojamas technologijos.lt

Išsamiau

Žvaigždę HD 101065 1961 metais atrado lenkų kilmės australų astronomas Antoni Przybylski. Dėl neįprastos cheminės sudėties ji iš karto buvo pavadinta savotiška žvaigžde.

Tai karšta žvaigždė, kuri priklauso žvaigždžių tipui Ap. A klasės žvaigždės yra labai keistos, nes dažniausiai neturi magnetinio lauko ir visą gyvenimą išlaiko itin greitą sukimąsi, nors kitos žvaigždės svėliau sulėtėja.

Tačiau Ap tipo žvaigždės yra dar keistesnės. Jos turi stiprų magnetinį lauką ir lėtai sukasi aplink savo ašį. Dėl to astronomai galėjo gerai ištirti jų cheminę sudėtį. Pasirodo, jos susideda iš didelio kiekio silicio, chromo, stroncio, europio ir kitų retųjų žemės elementų.

Neįmanomi cheminiai elementai

 

Przybylskio žvaigždės sudėtyje buvo aptikti cheminiai elementai, kurių čia neturėjo būti. Tai yra, šie elementai sukurti tik dirbtinai Žemėje arba už jų kūrimo slypi nežinomas natūralus mechanizmas.

Pavyzdžiui, žvaigždėje buvo rastas prometis. Tačiau visų promečio izotopų pusamžis nėra ilgesnis nei 17,7 metų, o tai reiškia, kad jis turėjo būti „pagamintas“ tam tikro nenutrūkstamo proceso metu.

Taip pat buvo rasta aktinio, protaktinio, neptūnio, plutonio, americio, kiurio, berklio, kalifornio ir einšteinio. Tačiau šie cheminiai elementai yra dirbtiniai ir gamtoje nerandami. Pvz., einšteinis pirmą kartą buvo sukurtas 1952 m. per pirmąjį vandenilinės bombos sprogimą, o kalifornis yra kiurio-242 bombardavimo helio jonais produktas.

 

Tęsinys kitame puslapyje:




Kodėl Przybylskio žvaigždė tokia keista?

Kodėl žvaigždėje HD 101065 taip gausu cheminių elementų, kurių pusamžis yra toks trumpas? Astronomai iki šiol tiksliai nežino, kaip tai atsitiko. Tačiau yra keletas paaiškinimų ir vienas iš jų susijęs su nežemiškos civilizacijos įsikišimu.

Pagal vieną hipotezę, Przybylskio žvaigždė turi netoliese esančią neutroninę žvaigždę, kuri yra jos palydovė. Medžiaga iš neutroninės žvaigždės patenka į viršutinę žvaigždės HD 101065 atmosferą ir įvyksta reakcija, dėl kurios atsiranda neįmanomų cheminių elementų. Tačiau stebėjimai rodo, kad šalia nėra kitos žvaigždės.

Pagal antrąją hipotezę, netikėti cheminiai elementai atsirado dėl kitų nežinomų sunkiųjų cheminių elementų, kurie žvaigždės sąlygomis tampa stabilūs, irimo. Galbūt tokią reakciją sukėlė netoliese esančios supernovos sprogimai. Kol kas šiai idėjai patvirtinimo nėra.

 

Pagal trečiają hipotezę, žvaigždė HD 101065 yra ženklas, kad egzistuoja protingos nežemiškos civilizacijos. Spėjama, kad nežemiškos būtybės sąmoningai numeta ant žvaigždžių dirbtinai sukurtus cheminius elementus, siekdamos atkreipti į save dėmesį.

Šios hipotezės pagrindas – prielaida, kad signalų siuntimas į kosmosą reikalauja daug energijos, o atsižvelgiant į didžiulius atstumus, nežemiška civilizacija gali visai nesulaukti atsakymo iš kitos protingos rūšies, nes ji jau išnyks.

Taigi ateiviai taip tikisi, kad kitos protingos rūšys sugebės suprasti, kad su šia žvaigžde kažkas negerai. Taigi paaiškės, kad jos sudėtis dirbtinai pakeista.

Astronomai tęsia tyrimus, kad suprastų, kodėl Przybylskio žvaigždė yra neįtikėtinai keista.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(27)
(0)
(27)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()