Didžiausias gamintojų melas. „Tai naikina žmogaus organus“  ()

Jame yra sveikatai pavojingų medžiagų, tokių kaip riebalų rūgščių glicidilo esteriai ir riebalų rūgščių transizomerai, pasižymintys kancerogeninėmis savybėmis.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© HomeMaker (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/oil-olive-oil-cooking-virgin-1325771/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis aliejus itin populiarus ir plačiai naudojamas ne tik energetikos ir kosmetikos pramonėje, bet ir maisto gamyboje. Deja, mažai žmonių supranta, kad jo vartojimas gali būti labai žalingas sveikatai. Pasirodo, jis naikina pagrindinius organus: žarnyną, kasą ir kepenis.

Palmių aliejaus išgavimo etiškumo problema žinoma jau seniai. Šis procesas apima atogrąžų miškų kirtimą ir natūralių ekosistemų naikinimą. Palmių aliejaus gamybos procesas taip pat lemia žmogaus teisių pažeidimus žemės ūkio srityse ir žiaurų elgesį su laukiniais gyvūnais.

Augant palmių aliejaus paklausai, kilo abejonių dėl jo etiškumo. Todėl būtina šviesti vartotojus apie palmių aliejaus gavybos būdus ir jų poveikį.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
10553 2

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Maisto gamintojai noriai kalba apie palmių aliejaus antioksidacines savybes. Tačiau turime prisiminti, kad kalbame apie žalią aliejų. Deja, parduotuvėse esančiame aliejuje yra sveikatai pavojingų medžiagų, tokių kaip riebalų rūgščių glicidilo esteriai ir riebalų rūgščių transizomerai, pasižymintys kancerogeninėmis savybėmis.

Transizomerai sukelia daugybę sveikatos problemų: prisideda prie aterosklerozės, didina DTL cholesterolio kiekį ir kartu mažina MTL cholesterolio kiekį, didina koronarinės širdies ligos ir infarkto riziką, sukelia visceralinį nutukimą, mažina jautrumą insulinui, dėl kurio gali išsivystyti 2 diabetas. Be to, jie slopina fermentų, atsakingų už omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių gamybą. Tačiau palmių aliejus daro didžiausią žalą virškinimo sistemai, pažeidžia kepenis, kasą ir žarnyną.

 

Nepaisant šių grėsmių, maisto gamintojai į savo gaminius vis dar deda palmių aliejaus. Jo randame užtepėlėse, šokoladuose, duonoje, paruoštuose patiekaluose, leduose, batonėliuose, traškučiuose ir kiniškose sriubose. Jo yra ir kai kuriose kosmetikos gaminiuose. Štai kodėl taip svarbu atidžiai perskaityti produktų etiketes ir pasirinkti tuos, kuriuose nėra palmių aliejaus.

Palmių aliejaus tyrimai išryškina ir jo įvairiapusį panaudojimą, ir ekonominę svarbą, ir neigiamas jo pasekmes sveikatai ir aplinkai. Šio aliejaus gamybos iššūkiai sukelia nuolatines diskusijas apie tvarumą ir ekologiškesnių alternatyvų paiešką.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(27)
(4)
(23)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: