Pigiausia ir natūrali medžiaga. Tinkamai padarę – neatsidžiaugsite rezultatu ()
Turint tiek daug privalumų, verta apsvarstyti jo gamybą ir naudojimą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ar išmetate sode sugrėbtus lapus? Jei taip, darote klaidą. Jie gali būti naudingi komposto gamybai, kuris praturtins sodo žemę reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kurių dėka joje pasodinti augalai geriau augs ir nereikės dirbtinių trašų.
Jeigu rūpinamės aplinkos tausojimu ir norime sode turėti gražių augalų, verta pagalvoti apie natūralius dirvožemio tręšimo būdus. Tam mums gali padėti nukritę lapai sode, kurių dėka galime sukurti natūralų kompostą.
Dėl savo organinės sudėties lapai puikiai tinka mulčiuoti. Jie veikia net geriau nei medžio drožlės. Todėl juos išgrėbus neverta mesti į šiukšlių dėžę. Juos geriau dėti aplink augalus ir taip patręšti dirvą. Tačiau nepamirškite palikti vietos oro srautui.
|
Paruoštas kompostas praturtins dirvą humusu, todėl ji bus ori ir putli. Tai ne tik turtingas organinių medžiagų šaltinis, bet ir pigiausia bei natūrali medžiaga dirvai tręšti. Be to, sumažėja perteklinio tręšimo ar aplinkos taršos rizika.
Kaip paruošti kompostą?
Komposto dėžę turėtumėte pastatyti pavėsingoje vietoje, kad jis per greitai neišdžiūtų. Pirmą sluoksnį galime pakloti sodo žeme. O toliau kraukite lapus. Nepamirškite palaistyti, bet neperlaistykite, kad visas turinys nesupūtų.
Maždaug po penkių ar šešių mėnesių gauname produktą, paruoštą naudoti sode. Tinkamą naudoti kompostą galima atpažinti iš tamsiai rudos spalvos, vienodos struktūros ir šviežios žemės kvapo.
Naudojant kompostą pagerėja dirvožemio būklė, sumažėja atliekų pervežimo ir mineralinio tręšimo poreikis. Turint tiek daug privalumų, verta apsvarstyti jo gamybą ir naudojimą.