Šis prieskonis naikina vėžines ląsteles. Verta naudoti dažniau (1)
Jis turi antibakterinių, antivirusinių, priešuždegiminių, priešgrybelinių ir antioksidacinių savybių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Raudonėlis (angl. oregano) – Viduržemio jūros regiono gyventojų ypač vertinamas prieskonis, dažnai dedamas į įvairius patiekalus, tokius kaip padažai, picos, mėsos ir daržovių patiekalai. Jis ne tik pagerina patiekalų skonį, bet ir turi daug sveikatai naudingų savybių.
Raudonėlis, dar vadinamas mairūnu, yra augalas, kurį atpažįstame iš mažų žalių lapelių ir būdingo, šiek tiek pipirinio kvapo.
Raudonėlyje yra daug vertingų medžiagų, tokių kaip: kalio, cinko, geležies, magnio, kalcio, vitaminų A, C, E ir K, B grupės vitaminų, taninų, timolio, karvakrolio ir maistinių skaidulų.
Dėl ingredientų gausos raudonėlis turi antibakterinių, antivirusinių, priešuždegiminių, priešgrybelinių ir antioksidacinių savybių.
|
Remiantis moksliniais tyrimais, paskelbtais žurnale „Phytotherapy Research“, raudonėliai palaiko kepenų, krūties ir plaučių vėžio gydymą. Be to, mokslininkai iš Long Ailando universiteto Niujorke įrodė, kad raudonėlyje esantis karvakrolis gali sunaikinti prostatos vėžio ląsteles.
Raudonėlio sudėtyje esantys antioksidantai apsaugo organizmą nuo perteklinių laisvųjų radikalų, sukeliančių oksidacinį stresą, taip pat lėtina organizmo senėjimo procesus.
Raudonėlio aliejus mažina didelę blogojo MTL cholesterolio koncentraciją kraujyje, todėl sumažėja aterosklerozės, širdies priepuolio ir insulto rizika. Jis taip pat turi atsikosėjimą lengvinančių ir antispazminių savybių, todėl yra naudingas gydant bronchitą, astmą ir tonzilitą.
Iš raudonėlio lapų galima ruošti virškinimą gerinantį, atsparumą sezoninėms infekcijoms didinantį ir jų simptomus malšinantį antpilą. Šis gėrimas ypač naudingas žmonėms, kenčiantiems nuo viduriavimo, raumenų skausmo ir nuolatinio kosulio. Be to, iš raudonėlio arbatos galima paruošti odą gaivinančią ir tonizuojančią kaukę, atvėsusį antpilą sumaišius su žaliuoju moliu. Šio molio galima įsigyti praktiškai kiekvienoje kosmetikos parduotuvėje.