Psichologas skelbia triuką, kaip žaibiškai užmigti. „Išjungia smegenis per 20 s“ ()
„Šis triukas ir akių judesių terapijos veikimo mechanizmas gali būti susiję.“
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vaizdo įrašai apie smegenų perjungimo triuką, kuris, kaip teigiama, mažina nerimą ir padeda užmigti, „TikTok“ tinkle populiarėja. Eemilis Partinenas, suomių miego gydytojas, besispecializuojantis neurologijoje, paaiškina, ar ir kaip šis triukas galėtų veikti.
„TikTok“ vartotoja „@dearmydaughters3“ su savo sekėjais pasidalino neįprastu užmigimo triuku, kurį gavo iš psichologo. Psichologo patarimu, savo smegenis galime išjungti 20 sekundžių delnu uždengę vieną akį. Jei triukas iš pirmo karto nepasiteisina, moteris rekomenduoja jį išbandyti ir kita akimi.
|
Paklausus Eemilo Partineno, miego gydytojo, besispecializuojančio neurologijoje, ką jis mano apie būdą, kuriuo pasidalinta „TikTok“, jis atsakė: „Tikrai įdomus triukas ir manau, kad jis netgi gali pasiteisinti“, – sako jis. Miego ekspertas nurodė tris priežastis, kodėl prieš akis padėtas delnas gali nuraminti nervų sistemą.
Čia remiamasi tuo pačiu mechanizmu kaip ir akių judesių terapija.
Akių judesių terapija arba EMDR gali būti naudojama siekiant sumažinti atminties pėdsakus, susijusius su trauminiais prisiminimais arba baimingomis ir varginančiomis mintimis. „Šis triukas ir akių judesių terapijos veikimo mechanizmas gali būti susiję. Iš ankstesnės patirties žinoma, kad jei greitai pajudini akis ar žiūri į medžius miške, tai sumažina nerimo jausmą“, – sako E. Partinenas.
Nerimo simptomus galima sumažinti nukreipus dėmesį nuo nerimą sukeliančio veiksnio. Miego eksperto teigimu, kiekvienam žmogui tinka skirtingi sprendimai. „Kai kurie naudoja kitus pojūčius: šaltį, šilumą ar sunkumą. Vienos akies uždengimas – lengvas būdas nukreipti dėmesį“, – mano jis.
Smegenys turi tam tikrą ritmiškumą ir, žinoma, jis pasikeičia, kai užsimerkiame. Tačiau jei delnu uždengiate akį, anot eksperto, galime daryti prielaidą, kad smegenyse atsiranda kitoks ritmas arba skiriasi ritmiškumas tarp smegenų pusrutulių. „Nematau nieko blogo, jei bandau kažką panašaus nerimo mažinimui. Jei tai padeda, puiku“, – sako E. Partinenas.