Žemei gali smogti „Chaoso dievas“  ()

„Apofis“ praskris itin arti Žemės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Yra nedidelė rizika, kad asteroidas „Apofis“, dar vadinamas „Chaoso dievu“, 2029 metais gali atsitrenkti į mūsų planetą, teigiama naujojo tyrimo rezultatuose.

Kaip rašo „Live Science“, „Apofis“ yra žemės riešuto formos kosminė uoliena, kurios skersmuo yra apie 340 metrų, arba maždaug tokio pat dydžio kaip Eifelio bokštas.

Tokio dydžio asteroidas nėra pakankamai sunkus, kad būtų laikomas planetą pražudančiu asteroidu, tačiau jis galėtų nušluoti didelį miestą ir sukelti klimato pokyčius visoje planetoje.

Žinoma, kad „potencialiai pavojingas“ objektas buvo aptiktas 2004 m. ir pavadintas egiptiečių gyvatės, tamsos ir netvarkos dievo „Apofis“ vardu, dėl kurio jis buvo pramintas „Chaoso dievu“.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! El. dviračiai, el. paspirtukai, energijos stotelės, žaidimų monitoriai ir kt. + įspūdingi prizai
6697 6

„7th Anniversary Sale“

„Lucky Draw“ žaidimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

3) „Eleglide M2 (27.5")“ el. dviratis - technologijos.lt komandos išbandytas ir rekomenduojamas

4) „KuKirin G2 Pro“ el. paspirtukas - 2024 metų modelis, 600W, off-road tipo, 58 km, 45 km/h

Išsamiau

Jau po kosminės uolos atradimo astronomai išsiaiškino, kad 2029 m. balandžio 13 d. „Apofis“ praskris itin arti Žemės, todėl kilo nuogąstavimų, kad jis gali atsitrenkti į mūsų planetą.

„Tačiau tolesni stebėjimai parodė, kad asteroidas saugiai praskries pro Žemę mažesniu nei 32 000 kilometrų atstumu – mažiau nei dešimtadalis atstumo tarp Žemės ir Mėnulio, teigia NASA.

Tai vis dar galėtų būti pakankamai arti, kad pataikytų į kai kuriuos tolimiausius Žemės orbitoje esančius mūsų palydovus“, – pažymima leidinyje.

 

Tuo pat metu dideli asteroidai, tokie kaip „Apofis“, gali būti išmušti iš kurso susidūrus su mažesniais asteroidais.

Savo ruožtu rugpjūčio 26 d. žurnale „The Planetary Science Journal“ paskelbtame naujame tyrime astronomas Paulas Weigertas apskaičiavo tokio scenarijaus tikimybę ir nustatė, kad tai mažai tikėtina, tačiau tikimybė vis dėlto egzistuoja.

Kovo mėnesį P. Weigertas taip pat dalyvavo panašiame tyrime, kuriame buvo įvertinta rizika, kad „Apofis“ nukryps nuo visų žinomų asteroidų, ir nustatė, kad tikimybė yra „nulinė“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(5)
(0)
(5)

Komentarai ()

Susijusios žymos: