Japonija į TKS norėtų nusiųsti humanoidą  (3)

Japonijos kosmoso agentūra ketina į misiją siųsti robotą humanoidą, kuris su Žemėje likusiais žmonėmis bendraus per „Twitter“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Japonijos aeorokosmoso tyrimų agentūra (JAXA) prieš priimdama galutinį sprendimą, ar siųsti robotą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), dar ketina atlikti tokios misijos galimumo tyrimus, teigė JAXA pareigūnas. Į kosmosą robotas galėtų pakilti ne anksčiau kaip 2013 metais, praneša naujienų agentūra AFP.

Priminsime, jog Japonija iki 2015 m. ketina atgabenti į Mėnulį žmogaus pavidalo robotą „Maido-kun", kuriam būtų nebaisios itin atšiaurios pasivaikščiojimų po jo paviršių sąlygos. Nors ši misija nėra galutinai patvirtinta, tačiau jau vyksta tiriamieji darbai. Kol vieni mokslininkai galvoja apie robotą Mėnulyje, kiti jau planuoja jį siųsti ir į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS).

Įgyvendinant projektą, Japonijoje kurtas robotas turėtų likti TKS ir padėti palaikyti ryšį su Žeme tuo metu, kai astronautai, pavyzdžiui, miega, aiškino JAXA inžinierius Satoshi Sano.

Taip pat tikimasi, kad robotas darys nuotraukas ir rašys žinutes, kurias skelbs socialiniame tinkle „Twitter“, kalbėjo Satoshi Sano ir pridūrė, kad jis šiame tinklalapyje gali rašyti paprastus žodžius, tokius kaip „labas rytas“ ar „labas vakaras“, o taip pat nurodyti, kokioje vietoje virš Žemės jis yra.

Robotas taip pat analizuos astronautų patiriamo streso lygį, fiksuodamas pokyčius jų balso tone ir veido išraiškose. Šie duomenys bus naudojami tirti streso mažinimo priemonių efektyvumui.

„Visuomenei senstant, tikiuosi, kad šis projektas leis sukurti sistemą, leisiančią palengvinti vyresnio amžiaus žmonių, gyvenančių nuošalesnėse vietose, ir jų giminaičių bendravimą, padedant robotui“, – aiškino JAXA inžinierius. Projekte taip pat dalyvaus Tokijo universitetas ir reklamos kompanija „Dentsu“.

Netrukus į TKS savo robotą turėtų pasiųsti ir NASA. Šis projektas vykdomas kartu su „General Motors“, o pirmoji roboto kelionė į kosmosą buvo numatyta dar 2010 metų rudenį. Jeigu planai nepasikeis, jis į kosmosą turėtų iškeliauti vasario 24 dieną erdvėlaiviu „Discovery“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)