„Prarijo kalnas-žmogėdra.“ Rusus ištiko tikras košmaras (Foto) (3)
Nepaisant to, kad jie visi buvo patyrę alpinistai, rusai pateko į bedugnę ant Daulagirio kalno.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Penki rusai žuvo kopdami į 8 167 metrų Daulagirio (Dhaulagiri) kalną Himalajuose. Jie žuvo iškarto visi – vienas iš jų įlūžo ir nusitempė kitus kartu.
Pirmieji keturi žmonės iš grupės, pakilę į 7420 metrų aukštį, įkūrė stovyklą. Naktį atėjo dar du. Netrukus vienas iš rusų susirgo ir grįžo į stovyklą, kiti tęsė kopimą.
Po kurio laiko ryšys su jais dingo. Gelbėtojai sraigtasparniu apžiūrėjo kalną ir rado vienintelį gyvą. Likusieji nukrito į bedugnę.
Bad news from Dhaulagiri I
— 4sport.ua (@4sportua) October 8, 2024
Five russian climbers, who went missing on October 6, have been found dead at an altitude of 7,100m.
This is the biggest tragedy on Dhaulagiri since 1975, when 5 climbers (2 Japanese and 3 Sherpas) died in an avalanche accidenthttps://t.co/FV8IciSdte pic.twitter.com/Yq3BoBdRSc
|
Pranešama, kad žuvusiųjų kūnų negalima iškelti iš bedugnės. Gelbėtojai bandys leistis virve, nes sraigtasparnis negali nusileisti ant beveik stataus šlaito.
Vienu metu Daulagirio kalnas buvo laikomas aukščiausia viršukalne pasaulyje. Tačiau Nepale esantis Daulagiris yra septintas pagal aukštį kalnas pasaulyje, kurio aukštis siekia 8167 metrus, ir aukščiausias kalnas vienoje šalyje. Pirmą kartą į jį 1960 metų gegužės 13 dieną įkopė Šveicarijos, Austrijos ir Nepalo ekspedicija.
Daulagirio viršukalnė buvo priešpaskutinė 8000 m viršūnė, į kurią buvo įkopta, ir paskutinė Nepale. Kadangi kiti jo maršrutai yra neproporcingai pavojingi, dauguma kopimų vyko pagal Šiaurės rytų kalnagūbrio trasą.
2007 m. buvo 358 sėkmingi įkopimai ir 58 mirtys, t. y. žuvo 16,2 % kopusių į kalną. Štai kodėl Daulagiris buvo pramintas „kalnu-žmogėdra“.