„Nieko panašaus nesu matęs. Ugnies kamuolys.“ Kažkas rėžėsi į Žemę (Foto, Video) ()
Praėjusį savaitgalį virš Jungtinių Valstijų danguje sužibo ugnies kamuolys. Bet tai nebuvo meteoras.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Paaiškėjo, kad tai „SpaceX“ žvaigždynui priklausantis „Starlink“ palydovas, kuris į kosmosą buvo paleistas 2022 m. Jis nukrito ir sudegė Žemės atmosferoje. Šiuo metu vyksta palydovo liekanų paieška.
Danguje karts nuo karto pasirodo fenomenalūs meteorai. Tačiau kartais „ugnies kamuoliai“ atsiranda dėl žmogaus veiklos. Taip buvo praėjusį savaitgalį tam tikruose JAV regionuose.
Lapkričio 9 d., vakare vietos laiku, virš tam tikrų Jungtinių Valstijų regionų danguje buvo pastebėtas ugnies kamuolys. Žinoma, iš pradžių daugelis reiškinio stebėtojų manė, kad tai mažas meteoras. Jis buvo matomas Kolorado, Kanzaso, Teksaso ir Oklahomos valstijose.
9 Kasım 2024 Oklahoma & Teksas ABD 🇺🇸
— Hermes (@hermesisos) November 10, 2024
Starlink 4682 Uydu Enkazı 🛰 ( 28 Ağustos 2022) pic.twitter.com/y8JB24Y52t
|
Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuota, kaip objektas sudegė patekęs į Žemės atmosferą. Kritimas buvo fenomenalus ir daugelis liudininkų socialinėje žiniasklaidoje rašė, kad nieko panašaus nebuvo matę daugelį metų. Tačiau tai buvo ne meteoras, o kažkas kita.
Specialistai greitai pradėjo ieškoti paslaptingo ugnies kamuolio šaltinio ir paaiškėjo, kad tai palydovas „Starlink“, priklausantis „SpaceX“. Žemės orbitoje jau yra tūkstančiai šių palydov. Tačiau kartais kai kurie iš sugenda.
Lemtingas palydovas buvo „Starlink-4682“, „SpaceX“ paleistas į kosmosą 2022 metų rugpjūtį. Į orbitą buvo iškelti 54 žvaigždyno palydovai. Vienas iš jų, matyt, „nukrito“ ir sudegė atmosferoje.
Šiuo metu ieškoma jo nuolaužų, kurios galbūt ne iki galo sudegė ir atsidūrė planetos paviršiuje.
„SpaceX“ palydovai tampa vis didesne problema
„Starlink“ žvaigždyną šiuo metu sudaro keli tūkstančiai palydovų, o „SpaceX“ šiuo metu beveik kiekvieną savaitę į kosmosą siunčia naujus palydovus. Deja, tai sukuria vis didesnę problemą, tačiau kalba eina ne apie galimus kritimo iš orbitos atvejus.
„SpaceX“ palydovai teršia naktinį dangų ir problema tampa vis rimtesnė, kaip perspėja astronomai. Tai apsunkina objektų ir reiškinių stebėjimą kosminėje erdvėje. Štai kodėl mokslininkai teigia, kad bendrovė turėtų apriboti šių palydovų išlkėimą į orbitą. Tačiau Elonas Muskas laikosi savo pozicijos.