Iš Europos į Ameriką per 29 minutes. „SpaceX“ skelbia revoliuciją (Video)  ()

Galingiausią pasaulyje raketą „Starship“ sukūrusios bendrovės „SpaceX“ savininkas Elonas Muskas mano, kad keleivių gabenimas po pasaulį šia raketa neįtikėtinu greičiu dabar gali tapti realybe.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Elono Musko „SpaceX“ gali pakeisti mūsų kelionių tarp žemynų būdą, naudodama galingiausią pasaulyje raketą „Starship“. Iš vieno miesto pakilusi raketa skris į kosmosą, o po to nusileis kitame kitame žemyno mieste maždaug per mažiau nei valandą neįtikėtinu greičiu – 27 000 km/val., rašo „Daily Mail“.

Panašu, kad „SpaceX“ atgaivina idėją savo „Starship“ raketą panaudoti ne tik būsimiems skrydžiams į Mėnulį, Marsą ir Žemės orbitą, bet ir gabenti keleivius Žemėje tarp skirtingų šalių.

„SpaceX“ pranešė, kad didžiulė raketa galės gabenti 1000 keleivių ir per mažiau nei valandą galės pasiekti bet kurį Žemės tašką. Elonas Muskas socialiniame tinkle X teigė, kad šio plano įgyvendinimas dabar įmanomas po Donaldo Trumpo perrinkimo JAV prezidentu.

[EU+Kuponai] Už mažiausią kainą istorijoje įspūdingų galimybių langų valymo robotas - „iš daugybės mano bandytų 100 proc. valo geriausiai“ (Video, „ABIR WD8“)
2595 2

Mažiausia kaina istorijoje

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Labai giriamas apžvalgininkų

Išsamiau

Nors keliaujant tarp skirtinguose žemynuose esančių miestų keleiviai galės sutaupyti labai daug laiko, už bilietą greičiausiai teks pakloti tūkstančius dolerių.

Remiantis „SpaceX“ pranešimu, raketa „Starship“ galės nugabenti keleivius iš Londono į Niujorką per 29 minutes, iš Niujorko į Paryžių per 30 minučių, iš Niujorko į Šanchajų (Kinija) per 39 minutes, iš Ciuricho (Šveicarija) iki Sidnėjaus (Australija) per 50 min. Pavyzdžiui, šiuo metu skrydis iš JAV į Kiniją trunka apie 15 valandų, o iš Europos į JAV – apie 8 valandas.

 

Raketa „Starship“ galės skristi 27 000 km/val. greičiu. Palyginimui, greičiausi keleiviniai lėktuvai gali skristi maždaug 1000 km/val. greičiu.

Vienas iš socialinio tinklo X vartotojų paskelbė prieš 7 metus pirmą kartą sukurtos kompanijos „SpaceX“ reklaminį vaizdo įrašą ir pasiūlė, kad tokie skrydžiai gali būti patvirtinti JAV Federalinės aviacijos administracijos, kai Donaldas Trumpas oficialiai tampa JAV prezidentu. Elonas Muskas į šį įrašą atsakė žodžiais: „Dabar tai įmanoma“. Tačiau „SpaceX“ bendrovės savininkas nepateikė jokių detalių, kada ir kaip tokie skrydžiai galėtų būti įgyvendinti.

 

Greičiausiai dėl mažos gravitacijos žmonės negalės judėti salone ir visada bus gerai prisegti prie sėdynių. Be to, greičiausiai raketoje nebus tualetų ir virtuvėlės. Anksčiau Elonas Muskas pranešė, kad tai nėra būtina, nes skrydžiai vyks labai greitai.

Tačiau pagrindinė raketos „Starship“ užduotis yra pirmiausia nugabenti žmones į Mėnulį, o paskui į Marsą. Viena „Starship“ raketos versija bus naudojama kaip nusileidimo modulis NASA astronautams nusileisti Mėnulyje 2026 m., jei viskas vyks pagal planą.

Neseniai Elonas Muskas teigė, kad raketa „Starship“ į Marsą iškeliaus 2026 m., tačiau be įgulos. O jau 2028 metais Muskas pirmą kartą planuoja siųsti žmones į Raudonąją planetą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(1)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()