„Atsakymo ieškojo 75 metus.“ Pagaliau rasta laimės paslaptis  ()

Iš tikrųjų tapti laimingu yra labai paprasta.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelis sugaišta metus savo gyvenimo, kad atskleistų laimės ir sveikatos paslaptį. Egzistuoja įsitikinimas, kad žmogus pats turi nuspręsti būti laimingas.

Your Tango“ rašo, kad, pasak Harvardo universiteto profesoriaus ir psichiatro Roberto Waldingerio, laimė neturi nieko bendra su šlove, pinigais ar sėkme.

Pasirodo, viskas dėl žmonių, kad ir kaip kai kurie iš mūsų nekenčiame kitų. Žmonės yra tai, kas daro mus geresniais ir kas suteikia visam šiam gyvenimo šurmuliui matomą vertę.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „JIGOO C500“)
5553 1

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

Tyrimas, pradėtas Harvarde 1930-aisiais, apžvelgė dvi grupes: Harvardo studentus vyrus ir nepalankioje padėtyje esančius berniukus, gyvenančius skurdžiausiose Bostono vietose.

Daugiau nei 75 metus trukęs tyrimas leido padaryti kai kurias gilias išvadas, atlikus smegenų skenavimą, pokalbius su tiriamaisiais, kraujo tyrimus ir medicinines apžiūras.

Pavyko išsiaiškinti, kad laimės ir sveikatos paslaptis slypi santykiuose:

  • daugiau socialinių ryšių turintys žmonės yra laimingesni, fiziškai sveikesni ir gyvena ilgiau. Laimė yra kiti žmonės;
  • kai kalbama apie artimus santykius, kokybė yra svarbesnė už kiekybę, pasitenkinimas santykiais veikia sveikatą. Niekas nenori praleisti savo gyvenimo apsuptas žmonių, kurie jų nesupranta;
  • nors daug konfliktų keliančios santuokos gali būti blogesnės už skyrybas, „geri santykiai“ nereiškia, kad nėra ginčų. Būna pakilimų ir nuosmukių, bet svarbiausia – pasitikėjimas, lojalumas ir pagarba;
  • vienatvė gali būti nepaprastai žalinga. Vieniši žmonės yra mažiau laimingi, anksčiau laiko blogėja jų sveikata, silpnėja smegenų veikla, jie gyvena trumpiau. Galite jaustis vieniši net kambaryje, kuriame pilna žmonių, todėl svarbu apsupti save tinkamais žmonėmis.

 

„Geri santykiai nebūtinai turi būti visą laiką sklandūs“, – sako daktaras R. Waldingeris. „Kai kurios poros, gyvenusios kartu dešimtmečius, galėjo ginčytis kiekvieną dieną, tačiau kol jautė, kad sunkiais laikais gali pasikliauti vienas kitu, šie kivirčai nepaveikė jų atminties.“

Anot R. Waldingerio, santykiams turėtume skirti tiek pat dėmesio, kiek ir profesinei veiklai: nuo to tiesiogine prasme priklauso mūsų gyvenimas. Susiraskite draugų darbe ir ne darbo metu, palaikykite santykius su draugais, šeima ir artimaisiais, kad ir kokie sunkūs jie būtų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(1)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: