[Patarimas] Kaip vedžioti šunis žiemą. Skelbia veterinaras. „Tai padaryti būtina!“ ()
Šunims patinka pasivaikščiojimai žiemą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Prasidėjo sniego periodas, tad vaikščiojant reikėtų pagalvoti apie šunis. 15 metų patirtį turinti veterinarijos gydytoja Joanna Herberger interviu žurnalui „Mirror“ metu papasakojo, kokių taisyklių turėtų laikytis naminių gyvūnų savininkai prieš išeidami į lauką snieguotu oru su savo kailiniu draugu.
„Atkreipkite dėmesį į savo šuns veislę ir kūno tipą. Jei jie turi trumpą kailį arba mažai riebalų, pavyzdžiui, čihuahua ir kurtai, aprenkite juos šiltu kailiu ar net užmaukite batus, kad apsaugotumėte jų letenas“, - pataria ji.
Reikėtų pasirūpinti ir augintinio letenėlėmis – joms taip pat reikia apsaugos, nes jos tiesiogiai liečiasi su sniegu. Druska, naudojama keliams ir šaligatviams barstyti, gali sudirginti šunų odą, o ledas ir ledą šalinančios cheminės medžiagos gali sudirginti ar net nudeginti letenas. Todėl po pasivaikščiojimo svarbu patikrinti augintinio galūnes, nuplauti nuo jų druską ir chemikalus arba letenoms apsaugoti naudoti šunų batus.
|
Reikia atsižvelgti į tai, kad žiemą šunų galūnės gali nušalti. To požymiai yra odos spalvos pasikeitimas – pažeista vieta pamėlynuoja, papilkėja arba pajuoduoja, atsiranda skausmas, patinimas, pūslės ant galūnių ir gyvūno nerangumas. Tokiu atveju reikia uždengti pažeistą vietą šiltu, sausu rankšluosčiu ir kreiptis į veterinarą.
Apskritai, šunys mėgsta vaikščioti ir bėgioti žiemą. Joanna Herberger pažymi, kad tai fantastiška ir naudinga patirtis naminiams gyvūnėliams. Tačiau verta pasirūpinti, kad pasivaikščiojimo metu šunys neėstų sniego, kuriame gali būti kenksmingų medžiagų.
Specialistė patarė po pasivaikščiojimo šunį nušluostyti sausu rankšluosčiu ar antklode, kad jis nesušaltų.
„Paruoškite jam šiltą, jaukią poilsio vietą. Juk jis to nusipelnė“, – pridūrė ji.