„Rytoj Žemė neteks mėnulio.“ Kas vyksta  ()

Mūsų Žemė turi vieną palydovą. Tačiau jau kurį laiką aplink mus skrieja du mėnuliai. Tai greitai pasikeis.


Mėnulis ir Žemė
Mėnulis ir Žemė
© CharlesC, CC BY-SA 3.0 | https://en.wikipedia.org/wiki/File:Moon_and_Earth.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Planetos gali turėti skirtingą palydovų skaičių. Pavyzdžiui, Jupiteris jų turi net 95 (bent jau atrastuosius ir natūralius). Žemės atveju šis skaičius kur kas kuklesnis, o mūsų orbitoje yra tik vienas – Mėnulis, kuris puošia naktinį dangų.

Todėl atrodo, kad mėnulis yra tam tikra konstanta. Naktį galime stebėti Mėnulį, kuris yra nenuilstantis, bet vienišas mūsų planetos palydovas. Tačiau ši padėtis neseniai pasikeitė. Nuo šių metų rugpjūčio  Žemėje yra du mėnuliai  – net jei „naujojo“ neįmanoma pamatyti plika akimi.

Juokais „antruoju Žemės mėnuliu“ laikomas objektas yra asteroidas 2024 PT5 – jis buvo aptiktas 2024 metų rugpjūčio 7 dieną. Šių metų rugsėjo 29 dieną jis pradėjo skrieti aplink mūsų planetą ir tada tapo vadinamuoju kvazimėnuliu.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
4126

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Jis tikriausiai susiformavo prieš 4 milijardus metų iš medžiagų, išmestų iš mūsų Mėnulio.

Prieš griebiant teleskopą, nuraminimas – su jokia namuose turima įranga kvazimėnulio nematyti, nes jo skersmuo yra tik 10 metrų.

Be to, jo laikas mūsų orbitoje pamažu baigiasi. Remiantis Madrido universiteto (Ispanaija) mokslininkų išvadomis, naujasis palydovas netrukus paliks mūsų orbitą. Kada tai įvyks? Tyrimų ir analizių rezultatai patvirtina, kad jau rytoj – 2024 metų lapkričio 25 dieną.

 

Mokslininkai pripažįsta, kad antrojo mėnulio „pabėgimas“ jokiu būdu nėra epochinis įvykis, o kosmose tokių situacijų pasitaiko gana dažnai. Svarbu tai, kad netrukus galime pamatyti kito objekto atėjimą.

Kaip pripažįsta mokslininkai iš Madrido, jie nuolat dirba ieškodami tokių asteroidų, ir yra daug požymių, kad vos po kelių mėnesių mūsų planeta vėl galės pasigirti nauju palydovu. Dabartinės technologijos ir tyrimų metodai yra tokie pažangūs, kad mokslininkai turėtų gana greitai aptikti naują objektą mūsų orbitoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(28)
(8)
(20)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: