„3,2 mln. km/val. greičiu iš kosmoso.“ Kas pasiekė Žemę  ()

Suaktyvino plazmą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Britų mokslininkai užfiksavo, kaip Žemę pasiekė viena galingiausių istorijoje smūginių bangų iš kosmoso. Tai teigiama žurnale „Monthly Notices of the Royal Astronomical Society“, kurį lapkričio 22 d. publikavo Oksfordo Akademija.

Pažymima, kad smūginė banga kilo Stefano kvintete (penkių galaktikų grupė Pegaso žvaigždyne, esanti 290 mln. šviesmečių atstumu nuo Žemės) dėl galaktikos NGC 7318b susidūrimo su keturiomis kitomis.

Kaip paaiškino „LiveScience“, galaktika judėjo 3,2 mln. km/h greičiu, o susidūrimas su kitomis galaktikomis ir dėl to atsiradęs smūginis frontas buvo toks galingas, kad priminė „garsinį smūgį naikintuvui kertant garso barjerą“.

2000+ užsakymų ir lietuvių pagyros. „Fantastiškas. Mano žmona 9-ame danguje. Labiausiai pasiteisinęs pirkinys!“ (Video)
8520

Mažiausia kaina istorijoje

2000+ užsakymų

Labai giriamas pirkėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Išsamiau

Pasak JK Hertfordšyro universiteto astrofizikės Marinos Arnaudovos, galaktika iš esmės atsitrenkė į „astronominių šiukšlių lauką“ ir suspaudė jame plazmą bei dujas. Todėl galaktika vėl suaktyvino plazmą, todėl ji ryškiai švytėjo radijo dažnių diapazone ir greičiausiai vėl pradėjo žvaigždžių formavimosi procesą.

 

Mokslininkai teigia, kad šis įvykis gali būti gera proga ištirti galaktikų formavimąsi ir jų evoliuciją, rašoma leidinyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(21)
(2)
(19)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()