„Visoje Europoje plinta atogrąžų virusas.“ Mokslininkai perspėja: bus dar blogiau  ()

Pasireiškia didelis karščiavimas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atogrąžų ligos, kurios anksčiau daugiausia buvo siejamos su atokiais pasaulio regionais, tampa vis rimtesne problema ir Europoje. Besikeičiantis klimatas ir didėjantis turistų mobilumas prisideda prie infekcijų perdavimo į naujas teritorijas. Pavyzdžiui, dengės karštligės virusas pasirodė Europoje.

Dengės karštligės virusas Europoje – iš kur jis atsirado?

Dengės karštligės virusą perneša Aedes genčiai priklausantys uodai. Ligos inkubacinis laikotarpis paprastai yra 3–14 dienų (vidutiniškai 4–7 dienos). Po šio laiko užsikrėtusiam asmeniui pasireiškia būdingi simptomai: didelis karščiavimas, silpnumas, galvos skausmas ir raumenų ir kaulų skausmas.

[EU+Kuponai] „Merry Christmas“ išpardavimas! Paskutinė proga. Vaizdo projektoriai, el. motociklai vaikams, drėgmės surinktuvai, 3D spausdintuvai ir kt.
6715

„Merry Christmas“ išpardavimas!

Paskutinė proga šiais metais

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-24

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo T2 Max NEW“ - puikus Android vaizdo projektorius tapo dar geresnis

2) „Solayce PD12R-02EE“ - drėgmės surinktuvas (patalpų sausintuvas)

3) „Hyper GOGO Cruiser 12 Plus“ - el. motociklas su Bluetooth kolonėle ir APP, žalias modelis

4) „QIDI Tech Q1 Pro“ - aukščiausios klasės 3D spausdintuvas su dvigubais Z varikliais, 60 ℃ kameros šildymu ir kt.

Išsamiau

Dengė yra viena iš labiausiai paplitusių šio tipo virusinių ligų. Ji pasireiškia daugiausia tropinio ir subtropinio klimato regionuose, pavyzdžiui, Pietryčių Azijoje, Pietų ir Centrinėje Amerikoje, Afrikoje į pietus nuo Sacharos ir Ramiojo vandenyno salose. Deja, Europoje vis dažniau atsiranda jos klasterių, pvz. Ispanijoje, Italijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Serbijoje, Juodkalnijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Albanijoje, Šiaurės Makedonijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Turkijoje ir Portugalijos Madeiroje. Vien Italijoje šiais metais užregistruota net 500 užsikrėtimo atvejų.

Kokie šio nerimą keliančio reiškinio šaltiniai? Daugiausia dėl klimato kaitos ir kylančios temperatūros, kurios skatina uodų ir susijusių ligų plitimą. Mokslininkai perspėja, kad jei nepradėsime kovoti su visuotiniu atšilimu, iki 2050 metų atvejų skaičius gali padidėti net 60 procentų. Tai reiškia, kad planuodami keliones turime atsižvelgti į užsikrėtimo riziką, net jei keliaujame ne į egzotiškas vietas.

 

Taigi, kaip apsisaugoti nuo dengės karštligės ir kitų uodų platinamų ligų? Rekomenduojama:

  •  naudoti repelentus;
  •  dėvėti drabužius, dengiančius kūną;
  •  vengti vietų, kur šie vabzdžiai yra ypač aktyvūs;
  •  sekti pranešimus apie epidemiologinę situaciją vietose, į kurias vykstame.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(3)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: