Kinijos astronautai sumušė NASA pasaulio rekordą! Kas žinoma (Video)  ()

Kinijos astronautai Cai Xuzhe ir Song Lingdong sumušė buvimo kosmose rekordą.


Tiangong
Tiangong
© Shujianyang, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chinese_Space_Station_-_front.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Du Kinijos astronautai (Kinijoje vadinami taikonautai) iš „Shenzhou-19“ misijos gruodžio 17 d. išėjo į atvirą kosmosą iš „Tiangong“ kosminės stoties ir sumušė NASA astronautų pasaulio rekordą, pasiektą 2001 m. Jie kosmose buvo ilgiausiai kosminių skrydžių istorijoje, rašo „Interesting Engineering“.

Kinijos astronautai Cai Xuzhe ir Song Lingdong atvirame kosmose išbuvo rekordines 9 valandas ir 6 minutes.

Taip Kinijos astronautai sumušė NASA astronautų Jameso Vosso ir Susan Helms 2001 metais pasiektą pasaulio rekordą. Skrydžio į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) metu jie padarė kosminį žygį iš erdvėlaivio „Discovery“, kuris išliko rekordinis iki 2024 m. gruodžio 17 d. NASA astronautai kosmose išbuvo 8 valandas ir 56 minutes.

[EU+Kuponai] „Merry Christmas“ išpardavimas! Paskutinė proga. Vaizdo projektoriai, el. motociklai vaikams, drėgmės surinktuvai, 3D spausdintuvai ir kt.
5363

„Merry Christmas“ išpardavimas!

Paskutinė proga šiais metais

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-24

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo T2 Max NEW“ - puikus Android vaizdo projektorius tapo dar geresnis

2) „Solayce PD12R-02EE“ - drėgmės surinktuvas (patalpų sausintuvas)

3) „Hyper GOGO Cruiser 12 Plus“ - el. motociklas su Bluetooth kolonėle ir APP, žalias modelis

4) „QIDI Tech Q1 Pro“ - aukščiausios klasės 3D spausdintuvas su dvigubais Z varikliais, 60 ℃ kameros šildymu ir kt.

Išsamiau

Kinijos kosminė stotis „Tiangong“ skrieja aplink Žemę 340–450 km aukštyje, o TKS yra maždaug tokiame pačiame aukštyje. Kinija šią stotį pradėjo statyti 2021 m., o baigė 2022 m. Šiuo metu ją sudaro trys moduliai, sujungti raidės T forma.

 

Cai Xuzhe ir Song Lingdong išėjo į kosmosą iš „Wentian“ modulio, o astronautas Wang Haozhe iš kosminės stoties stebėjo misiją. Kad misija būtų sėkminga, svarbų vaidmenį suvaidino ir „Tiangong“ kosminės stoties robotai manipuliatoriai.

 

Būdami kosmose astronautai apžiūrėjo stoties įrangą, taip pat ant modulio „Tianhe“ sumontavo apsaugines plokštes. Jos turėtų apsaugoti svarbią stoties išorinę įrangą nuo galimo kosminių šiukšlių poveikio.

 

Kinijos astronautai į kosmosą išėjo dėvėdami „Feitian“ skafandrus, leidžiančius už „Tiangong“ stoties ribų išbūti mažiausiai 8 valandas. Šių kostiumų tarnavimo laikas yra 3 metai, juos galima naudoti daugiausiai 15 kosminių pasivaikščiojimų.

 

Planuojama, kad „Shenzhou-19“ astronautai į Žemę sugrįš 2025 metų balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje, todėl jie atliks dar kelis žygius į kosmosą. Galbūt jiems taip pat pavyks pasiekti naują rekordą.

Zhai Zhigang tapo pirmuoju Kinijos astronautu, išėjusiu į kosmosą 2008 m. Jis 20 minučių buvo už erdvėlaivio „Shenzhou-7“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(2)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()