„Išplaukė į krantą. Jie dega“ (Video)  ()

Mokslininkai mėgina išsiaiškinti, kas yra paslaptingi ant krantų pasirodę gumulai.



© This World Is Random (Stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=IzuPCmaemw0&ab_channel=ThisWorldIsRandom

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ant Kanadai priklausančios Niūfaundlendo salos Atlanto vandenyne krantų ne vieną savaitę vis pasirodantys baltos spalvos gumulai kaitina vietinių gyventojų vaizduotę ir stulbina mokslininkus.

Gličių, purių lėkštės dydžio gumulų akmenuotuose Plasencijos įlankos paplūdimiuose šiaurinėje salos dalyje pirmąkart pastebėta rugsėjo viduryje.

Žmonės socialiniuose tinkluose puolė dalintis vaizdais, klausdami, ar kas nors ką nors žino apie šį reiškinį.

Tuojau pasipylė atsakymai: buvo spėjama, jog tai gali būti sūris, ateivių „kakučiai“ ar banginių snargliai.

OMG, ar tai Olafas?“, – rašė viena internautė, omenyje turėdama vieną iš animacinio filmuko „Ledo šalis“ personažų – sniego senį.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
6661

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Kiti manė, kad tai galėtų būti sausainių tešla ar iš tanklaivio išmestas parafinas. Pabandžius gumulus padegti, pasirodė, kad jie dega.

Valdžia pranešė į galimą pakrantės aplinkos taršos grėsmę žiūrinti „labai rimtai“.

Kanados pakrantės apsaugos tarnyba pasiuntė trijų žmonių komandą „įvertinti padėtį“ ir paimti gumulų pavyzdžių į vakarus nuo Niūfaundlendo provincijos sostinės Sent Džonso esančiuose paplūdimiuose, kad juos būtų galima ištirti.

 

Šioje zonoje ne kartą lankėsi ir federalinių aplinkos katastrofų tarnybų pareigūnai, kurie, Aplinkos ministerijos teigimu, atliko nuodugnius „šios teritorijos paplūdimių ir pakrančių tyrimus iš oro, po vandeniu ir rankiniu būdu, siekdami nustatyti bendrą šios medžiagos kiekį, kas tai yra ir iš kur ji galėjo atsirasti“.

„Šiuo metu nenustatyta nei kokia tai medžiaga, nei iš kur ji atsirado“, – naujienų agentūrai AFP pasakė agentūros „Environment and Climate Change Canada“ atstovė Eleni Armenakis.

 

„Preliminari ECCC laboratorijose atlikta analizė leidžia manyti, kad medžiaga gali būti augalinės kilmės“, – paaiškino ji.

Tačiau, norint nustatyti, kokia tai medžiaga ir koks gali būti jos poveikis, būtina atlikti tolesnę šios „paslaptingos medžiagos“ analizę, pridūrė ji.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Jūras Barauskas
(4)
(1)
(3)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()

Susijusios žymos: