Kaip patekti į paralelinę Visatą. Fizikų atsakymas gali nustebinti  (1)

Jei egzistuoja paralelinės visatos, tai yra bent vienas būdas patekti į vietą, kuri skiriasi nuo mūsų tikrovės.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iki šiol paralelinių visatų egzistavimas dažniausiai siejamas su moksline fantastika. Tačiau yra mokslinių teorijų, teigiančių, kad egzistuoja ir kitos visatos. Jei taip, kaip ten patekti? Fizikas Paulas Sutteris mano, kad tokia galimybė egzistuoja, tačiau tai labai sunki kelionė, rašo „Space“.

Teorijos, numatančios paralelinių pasaulių egzistavimą

Paralelinių visatų egzistavimą siūlo bent dvi gerai žinomos fizikos teorijos. Viena iš jų vadinama infliacijos teorija ir apibūdina itin ankstyvą Visatą. Netrukus po Didžiojo sprogimo galėjo būti sukurta ne viena, o daugybė visatų, kurios pradėjo pagreitinti plėtimąsi. Tuo pačiu metu kiekviena visata turi skirtingą fiziką ir materijos pasiskirstymą. Tačiau patekti į kitas visatas yra nepaprastai sunku, nes jos yra už matomos erdvės ribos ir tolsta nuo mūsų greičiau nei šviesos greitis.

Kita teorija, žinoma kaip daugelio pasaulių kvantinės mechanikos interpretacija, teigia, kad kai įvyksta koks nors atsitiktinis kvantinis procesas, viena visata gauna vieną iš galimų rezultatų, o kitos visatos gauna kitokius rezultatus. Taigi sukuriama multivisata su visais įmanomais kvantiniais rezultatais.

Kaip patekti į paralelinę visatą?

[EU+Kuponas] 270€ pigiau ir su dovanomis! Tobulas robotas siurblys. Galimybės iš ateities ir juokinga kaina (Video, „Narwal Freo X Ultra“)
8349 2

Žemiausia fiksuota kaina

Specialus kuponas

Papildomai dovanų

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė ir galimybės

Išsamiau

Norėdami patekti į vieną iš šių paralelinių visatų, turite sukurti laiko mašiną, kad galėtumėte grįžti laiku. Dažniausiai tokios kelionės laiku priveda prie įvairių paradoksų atsiradimo, pvz. garsusis senelio paradoksas. Pavyzdžiui, jei grįšite laiku atgal ir sunaikinsite laiko mašiną, jos nebus, todėl jūs negalite grįžti atgal. Bet kelionė jau įvyko.

Remiantis hipoteze apie Stepheno Hawkingo chronologijos saugumą, laiku grįžti atgal neįmanoma. Kita vertus, Novikovo savarankiškumo principas daro prielaidą, kad kelionė į praeitį galima, bet praeities pakeisti negalima. Bet kaip galima eiti į praeitį jos nepakeitus?

Tai įmanoma, jei keliaujate laiku atgal, bet ne į savo praeitį. Vietoj to būsite nukreipti į alternatyvią istoriją, kurioje galėsite pakeisti dalykus. Jei grįšite į ateitį, šioje realybėje praeitis išliks nepakitusi.

 

Tęsinys kitame puslapyje:




Daugelio pasaulių kvantinės mechanikos interpretacija suteikia natūralią platformą tokių alternatyvių istorijų kūrimui. Jei ir taip visata nuolat dalijasi, tai kelionės laiku tiesiog perkelia jus iš vienos realybės į kitą. Kita vertus, grįžimas į ateitį gali sukurti naują realybę, kurios anksčiau nebuvo.

Tačiau niekas tiksliai nežino, kaip tai veikia. Nežinoma, kaip šis procesas vystosi ir kokiu mechanizmu atsiranda alternatyvi istorija.

Ką sako kvantinė fizika?

Bandymai suprasti šį klausimą tiriant kvantinę mechaniką davė įvairių rezultatų. Kvantiniai laukai dažniausiai žlunga, kai pradeda veikti laiko mašinos. Juos galima stabilizuoti atsisakius kai kurių pagrindinių teorijos principų, pavyzdžiui, atitikimo principo, teigiančio, kad kvantiniai procesai galiausiai sukelia makroskopinį elgesį ir kad pagrindinės reakcijos yra grįžtamos. Niekas nėra pasirengęs jų atsisakyti, nes jie atrodo pagrindiniai teorijoje.

 

Tačiau net ir klasikinės, nekvantinės sistemos susiduria su problemomis. Tarkime, kad turite jungiklį, kuris gali įjungti ir išjungti laiko mašiną, pavyzdžiui, atidarant arba uždarant kirmgraužą. Mes nežinome, kaip alternatyviosios istorijos gali prisitaikyti prie tokių erdvės ir laiko struktūrų pokyčių, nepaisant to, kokie kvantiniai procesai vyksta subatominiame lygmenyje.

Jei galėtume sukurti laiko mašiną, būtų lengva pamatyti, ar kuriamos alternatyvios istorijos. Tereikia ką nors pakeisti savo praeityje. Jei to negalima padaryti, yra tik viena laiko juosta. Jei tai veikia, vadinasi, yra alternatyvių istorijų ir daugiapasaulė kvantinės mechanikos interpretacija yra teisinga.

Nežinia, ar tai įmanoma, tačiau visiškai atmesti tokių galimybių negalima. Todėl, nors kelionė į paralelinę visatą gali būti labai sunkus procesas, negalima sakyti, kad tai visiškai neįmanoma.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(23)
(7)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)