12-metis surinko branduolinį reaktorių. FTB nedelsė (Video)  ()

Tapo jauniausiu žmogumi, pasiekusiu branduolių sintezės reakciją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jacksonas Oswaltas iš Memfio tapo jauniausiu žmogumi, pasiekusiu branduolių sintezę. Sėkmingą eksperimentą jis atliko likus vos dviem valandoms iki 13-ojo gimtadienio.

Rekordas buvo įrašytas į Gineso rekordų knygą, tačiau šlovė atnešė ir pašalinę pasekmę – FTB agentų vizitą. Apie tai pranešama Gineso rekordų knygoje.

[EU+Kuponai] „Winter Sale 2025“! Kainos nutirpo 60 %. Energijos stotelės, dulkių siurbliai, vaizdo projektoriai ir kt. Ribotas kiekis (Video)
10802

„Winter Sale 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-01-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F1200“ - mobili energijos stotelė, 1200W, 1024Wh, LiFePO4, tarnaus 10+ metų

2) „JIGOO C500“ - rekordinės kainos 500W belaidis dulkių siurblys

3) „Wanbo T2 Ultra“ - 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą

Išsamiau

J. Oswaltas susidomėjo vaizdo žaidimais, tačiau 2018 metais nusprendė savo pomėgį pakeisti į mokslinius tyrimus. Jaunasis mokslininkas žaidimų kambarį tėvų namuose pavertė laboratorija, į jį investavęs apie 10 tūkst. dolerių.

Branduolių sintezė yra lengvųjų atomų branduolių (tokių kaip vandenilio) suliejimo į didesnius branduolius (pvz., helio) procesas esant aukštai temperatūrai ir slėgiui. Tai lydi energijos išsiskyrimas, todėl technologija yra perspektyvi ateities energijos šaltiniams. Iš pradžių Jacksonas surinko įrenginį, kuris generavo plazmą, bet nepasiekė termobranduolinės sintezės. Jis įsigijo reikimą įrangą per „eBay“. Tada jo prietaisas sulaukė didelio dėmesio mokyklos parodoje.

 

„Tai toli gražu nebuvo veikiantis termobranduolinis reaktorius. Akivaizdu, kad čia buvo ką veikti“, – pasidalijo patirtimi Džeksonas.

 

Norėdamas sutaupyti pinigų, jaunasis tyrinėtojas pirko komponentus iš išformuotų įmonių. Pavyzdžiui, turbomolekulinis siurblys, kuris neva kainuoja 15 tūkstančių dolerių, jam kainavo vos kelis šimtus.

Po metų darbo vaikinas nusprendė atlikti visavertę sintezės reakciją, kurią patvirtino tyrimų konsorciumo „Fusor.net“ ekspertai ir mokslininkas Richardas Hullas, vedantis entuziastų, pasiekusių tai namuose, sąrašą.

Tačiau neilgai trukus po to Džeksoną pažadino FTB agentai. Jie atvyko patikrinti pastato naudodami Geigerio skaitiklį, kad įsitikintų, jog eksperimentas nesukelia radiacinės grėsmės.

„Laimei, aš likau laisvas“, – sako berniukas.

Šiuo metu jis ir toliau užsiima mokslu ir kuria įrangą, skirtą tyrimams dirbtinio intelekto srityje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(48)
(2)
(46)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()