„Žemė žmonėms ruošia staigmeną.“ Vienas iš žemynų gali atsitrenkti  (1)

Šalis oficialiai buvo perkelta 1,8 metro į šiaurės rytus.


Australija
Australija
© Reto Stöckl/NASA Goddard Space Flight Center (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Australia_satellite_plane.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-04-08 „Žemė žmonėms ruošia staigmeną.“ Vienas iš žemynų gali atsitrenkti  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Australija yra greičiausias žemynas planetoje. Kasmet jis pasislenka į šiaurę maždaug 7 centimetrus, nes yra ant Indo-Australijos tektoninės plokštės.

Tai žymiai greičiau nei vidutinis kitų žemynų judėjimo greitis, kuris siekia apie 1,5 cm per metus. Žemės planeta ruošia žmonėms staigmeną.

Jei šis procesas tęsis, Australija po milijonų metų gali susidurti su Eurazijos plokšte, praneša „IFLScience“. Šis reiškinys nėra naujas, nes anksčiau Australijos teritorija buvo Gondvanos superkontinento dalis.

[EU+Rekordinės kainos] Įspūdingi projektorių ekranai. Milžiniški, su trikojais, pripučiami, portabilūs. Idealūs ir lauko sąlygomis. Paskutiniai vienetai
4730 1

Labai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Žemės tektoninės plokštės nuolat juda, nors kasdieniame gyvenime šis procesas beveik nepastebimas. Tačiau to pasekmės nemažos: keičiasi žemynų forma, atsiranda kalnai, įvyksta žemės drebėjimai, taip pat nukenčia ir šiuolaikinės technologijos.

 

Pavyzdžiui, dėl laipsniško Australijos judėjimo GPS koordinatės pradėjo gerokai atsilikti nuo tikrosios objektų vietos. 2017 metais šalis oficialiai buvo perkelta 1,8 metro į šiaurės rytus, kad būtų ištaisytos navigacijos sistemų klaidos.

Nors naujo superkontinento susidarymas yra tolimos ateities reikalas, Australijos judėjimas jau daro įtaką mokslui, technologijoms ir mūsų supratimui apie geologinius planetos procesus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(46)
(6)
(40)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)