„Juodosios skylės bomba.“ Pasaulį sudrebino įvykis  ()

Atskleisti paslaptingiausius visatos aspektus.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© MasterTux (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/black-hole-universe-stars-space-6392523/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Grupė britų fizikų padarė mokslinį proveržį. Jie laboratorijoje atkūrė reiškinį, kuris dešimtmečius buvo laikomas tik teoriniu.

Southamptono universiteto mokslininkai, vadovaujami profesoriaus Hendriko Ulbrichto, atliko juodųjų skylių fiziką modeliuojantį eksperimentą ir gavo rezultatą, panašų į „juodosios skylės bombą“ – reiškinį, kurį 1971 m. pasiūlė Rogeris Penrose’as, o vėliau išplėtė Jakovas Zeldovičius.

Eksperimentas buvo pagrįstas sistema, kurioje besisukantis aliuminio cilindras buvo apsuptas magnetinių ričių, sukuriančių besisukantį magnetinį lauką. Ši sąranka leido atkurti pagrindinį teorijos elementą – superradiaciją, kai energija sustiprėja dėl sąveikos su besisukančia terpe. Pasak Zeldovičiaus, toks efektas įmanomas ir vakuume, jei sistema kaupia foninę energiją ir ją sustiprina per teigiamą grįžtamąjį ryšį.

[Vokietija!] Net 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! „Jei jums reikia gero garso už mažiausią kainą, ši garso sistema yra būtent tai“ (Video, „Redmi TV Soundbar“)
1

Mažiausia kaina!

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų ir apžvalgininkų vertinimai

Išsamiau

Laboratorinėmis sąlygomis pavyko stebėti magnetinio signalo stiprėjimą, kuris yra būtent toks, kaip ir buvo prognozuota. Be to, nesant išorinio lauko, sistema pradėjo savaime generuoti energiją, imituodama juodosios skylės sprogimą. Mokslininkai pabrėžė, kad tai ne tik pirmasis šios idėjos įgyvendinimas, bet ir svarbus žingsnis siekiant suprasti su juodosiomis skylėmis susijusius fizikinius procesus.

Laboratorinėmis sąlygomis pavyko stebėti magnetinio signalo sustiprėjimą, kuris tiksliai atitinka prognozes. Be to, nesant išorinio lauko, sistema pradėjo savaime generuoti energiją, imituodama juodosios skylės sprogimą. Mokslininkai pabrėžė, kad tai ne tik pirmasis šios idėjos įgyvendinimas, bet ir svarbus žingsnis siekiant suprasti su juodosiomis skylėmis susijusius fizikinius procesus.

 

Eksperimentas taip pat gali būti svarbus tamsiosios medžiagos tyrimams, nes suteikia galimybę modeliuoti sąveiką su hipotetiniais egzotiniais laukais. Nepaisant sąlyginio „laboratorinės bombos“ saugumo, jos fizika galėtų atskleisti kai kuriuos paslaptingiausius visatos aspektus, įskaitant galimus gravitacinių bangų šaltinius ir energijos praradimą juodosiose skylėse. Šis atradimas žymi naujo eksperimentinės astrofizikos ir kvantinės lauko teorijos etapo pradžią.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()