Užtenka saujos per dieną. Jūsų smegenys dirbs kaip superkompiuteris. Atmintis pagerės  ()

Smegenys gaus naudos iš kiekvieno kąsnio.



© Loaivat (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/illustrations/brain-brainwave-head-wave-hologram-8825822/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiuolaikinė mityba vis dažniau pereina prie natūralių produktų, kurie daro realų poveikį mūsų sveikatai ir gerovei. Vienas iš tokių gamtos stebuklų yra riešutai — nepastebimi, bet kupini maistinių medžiagų, kurios gali žymiai pagerinti mūsų smegenų veiklą. Jei norite efektyviau mąstyti, geriau susikaupti ir turėti geresnę atmintį, verta juos įtraukti į savo kasdienę mitybą. Pasirodo, riešutai ir jūsų smegenys yra tobulai suderinta pora – tereikia kasdien suvalgyti saują riešutų, kad pajustumėte skirtumą.

Kodėl verta valgyti riešutus? Smegenys gaus naudos iš kiekvieno kąsnio

Neatsitiktinai graikinio riešuto forma primena žmogaus smegenų pusrutulius. Mokslininkai jau daugelį metų tyrinėja riešutų poveikį nervų sistemai ir patvirtina, kad juose esantys junginiai palaiko kognityvinius gebėjimus. Smegenys riešutus traktuoja kaip tikrą atramą: jie yra nesočiųjų riebalų rūgščių (omega-3 ir omega-6) šaltinis, kurios rūpinasi ląstelių membranų vientisumu ir skatina nervinių jungčių regeneraciją.

[Vokietija!] Net 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! „Jei jums reikia gero garso už mažiausią kainą, ši garso sistema yra būtent tai“ (Video, „Redmi TV Soundbar“)
4774 2

Mažiausia kaina!

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų ir apžvalgininkų vertinimai

Išsamiau

Be to, riešutai suteikia aukštos kokybės baltymų, įskaitant aminorūgštis, tokias kaip lizinas ir leucinas, kurios yra būtinos neurotransmiterių, cheminių pasiuntinių, atsakingų už impulsų perdavimą tarp neuronų, gamybai. Juose taip pat yra magnio, kuris palaiko sinapsių, vietų, kur keičiasi informacija tarp nervinių ląstelių, funkcionavimą.

Taip pat negalime pamiršti apie antioksidantus, kurie yra stipri parama kovoje su oksidaciniu stresu – didžiausiu mūsų smegenų priešu. Riešutuose, be kita ko, yra: vitamino E, flavonoidų ir fenolio rūgščių. Šie junginiai neutralizuoja laisvuosius radikalus ir apsaugo nervines ląsteles nuo pažeidimų, leisdami smegenims ilgiau funkcionuoti optimaliu lygiu.

Kurie riešutai yra geriausi? Smegenys mėgsta įvairovę

 

Ar yra viena ideali riešutų rūšis, kuri geriausiai veikia atmintį ir koncentraciją? Nors daugelis žmonių nurodo graikinius riešutus kaip savo pagrindinį pasirinkimą (ir ne be reikalo, nes juose itin daug omega-3 riebalų rūgščių), tiesa ta, kad jūsų smegenims naudinga įvairovė. Todėl verta atkreipti dėmesį ir į kitas rūšis:

  • migdolai – gausūs vitamino E, padeda apsaugoti nuo oksidacinio streso;
  • bertoletijos – seleno šaltinis, būtinas nervų sistemai;
  • anakardžiai – juose yra geležies ir cinko, kurie veikia kognityvinius procesus;
  • lazdyno riešutai – palaiko kraujotakos sistemą, o tai reiškia geresnį smegenų aprūpinimą deguonimi.

Galite juos traškinti vienus, dėti į avižinius dribsnius, salotas ar netgi naudoti gamindami naminius džiūvėsėlius mėsai ar daržovėms. Svarbiausia yra reguliarumas ir saikas – vos saujelė per dieną gali pakeisti situaciją.

Riešutai ir smegenys – natūralus minčių gerintojas

 

Riešutų valgymas kiekvieną dieną yra paprastas ir skanus būdas palaikyti savo smegenis. Užuot griebęsi papildų, tereikia subalansuotos mitybos, kurioje riešutai užima deramą vietą. Atminkite, kad įvairovė yra svarbiausia – kiekviena rūšis turi ką pasiūlyti, o bendras darbas sukuria harmoningą simfoniją protui.

Tad nelaukite – pasirūpinkite savo smegenimis jau šiandien. Įsidėkite saują riešutų į krepšį, pasidėkite ant stalo dubenį migdolų, į vakarienę įdėkite graikinių riešutų. Jūsų protas greitai apdovanos jus geresniu susikaupimu, didesne energija ir geresne atmintimi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()