Auksas, sidabras, varis. Milijonai tonų. Atrado didžiausius telkinius per 30 metų ()
Telkinyje yra 13 milijonų tonų vario, 900 tonų aukso ir beveik 1900 tonų sidabro.

© Tyna_Janoch (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/mine-extraction-coal-coal-mining-2781662/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pietų Amerikoje tarp Čilės ir Argentinos paslėptas lobis. Čia atrasti dideli vertingų elementų telkiniai. Į sąrašą įtrauktas auksas, varis ir sidabras, kurių kiekiai pasirodė esą tokie dideli, kad jie yra vieni didžiausių tokio tipo telkinių visoje planetoje.
Kiekvienas iš jų yra nepaprastai naudingas skirtingose srityse, todėl naujienos iš Argentinos ir Čilės turėtų būti labai geros naujienos daugumai pasaulio šalių. Šios sėkmės mastą geriausiai iliustruoja tai, kad tai didžiausi vario telkiniai, atrasti per pastaruosius trisdešimt metų.
Apskaičiuota, kad telkinyje yra 13 milijonų tonų vario, 900 tonų aukso ir beveik 1900 tonų sidabro. Jis apima San Chuano provincijas Argentinoje ir Atakamos provincijas Čilėje. Pietų Amerika garsėja įspūdingais ištekliais, nors pastaruoju metu daugiausia dėmesio skiriama nustatytiems ličio telkiniams, dažniausiai naudojamiems baterijų gamyboje.
|
Tačiau tai nereiškia, kad tokie elementai kaip auksas, sidabras ir varis nėra reikalingi. Priešingai: jie turi daugybę pritaikymų ne vienoje srityje. Pavyzdžiui, auksas, be akivaizdžios paklausos juvelyrikoje, taip pat naudojamas pažangios elektronikos gamyboje.
Varis dėl savo elektrinio ir šiluminio laidumo gali būti naudojamas elektronikoje arba technologijose, skirtose energijai išgauti iš atsinaujinančių šaltinių. Kalbant apie sidabrą, kaip ir auksą, jis populiarus juvelyrikos kontekste, tačiau jis taip pat praverčia elektronikoje ir fotovoltinėse technologijose.
Geologai kalba apie du pagrindinius telkinius, žinomus kaip Filo del Sol ir Josemaria. Šių išteklių tyrimuose dalyvaujančios įmonės planuoja pateikti išsamią ataskaitą ne vėliau kaip kitų metų pirmąjį ketvirtį. Tokioje dokumentacijoje bus pateikta informacija apie žvalgymo strategiją, terminus ir galimą ekonominę naudą, gaunamą eksploatuojant telkinius.