Elektroninės tatuiruotės – naujausias medicinos diagnostikos klyksmas (Video) (4)
Nusitrinančios laikinos elektroninės tatuiruotės – perversmas medicinoje. Ši technologija leidžia tikrinti paciento būklę nevaržant judesių. Kai reikia sekti paciento fizinę būklę (pavyzdžiui, širdies ir kraujotakos sistemos darbą ar smegenų veiklą), dažniausiai naudojami griozdiški ir nepatogūs elektroniniai prietaisai, klijuojami prie odos lipniu geliu, rašo newscientist.com.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Žvalgomojo tyrimo metu mokslininkai užklijavo šiuos lopinėlius su integruotomis schemomis ant savanorių kaklo. Čia plonieji elektroniniai prietaisai sekė poodinius pokyčius, susijusius su raumenų judesiais, savanoriams kalbant. Gauti signalai buvo siunčiami į kompiuterį, kuriame, naudojantis atitinkamais algoritmais, atpažįstami ir priskiriami tam tikriems žodžiams – taip savanoriai balso komandomis galėjo valdyti video žaidimą.
Pirmoji medicininių lopinėlių su schemomis karta skirta matuoti fiziologinius elektrinius signalus, susijusius su širdies ir smegenų veikla. Technologijos išradėjas J. Rogersas tikisi, kad ateityje šios „tatuiruotės“ ne tik atliks pasyvią stebėjimo funkciją, bet, pavyzdžiui, stimuliuos raumenis susitraukinėti.
Šios tatuiruotės, pasak Kalifornijos universiteto elektronikos inžinieriaus Ali Javey, yra puikus naujų elektroninių sistemų neįprasto panaudojimo pavyzdys.