Prieš 3,5 milijardo metų. „Tai – iki šiol ankstyviausias žinomas tokio judėjimo įrodymas“  ()

Šiuo metu mūsų planetos paviršių sudaro apie aštuonios didelės ir kelios mažesnės tektoninės plokštės.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nors Žemės tektoninių plokščių kilmė vis dar kelia daug diskusijų tarp mokslininkų, nauji radiniai Australijoje rodo, kad Žemės pluta pradėjo judėti dar prieš 3,5 milijardo metų. Tai reiškia, kad tektoninių plokščių judėjimas prasidėjo šimtus milijonų metų anksčiau, nei buvo manyta iki šiol, rašo newscientist.com. 

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
7227 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Šiuo metu mūsų planetos paviršių sudaro apie aštuonios didelės ir kelios mažesnės tektoninės plokštės – tai tarsi milžiniški, kieti Žemės plutą sudarantys luitai.

Jos slysta minkštesnio, plastiško uolienų sluoksnio (astenosferos) viršuje. Kai šios plokštės juda – stumdosi, atsiskiria arba persidengia – kyla žemės drebėjimai, susidaro kalnynai, o ilgainiui keičiasi ir visos žemynų formos.

 

Australijoje aptiktose 3,5 mlrd. metų senumo uolienose mokslininkai rado ženklų, kad Žemės pluta jau tuomet judėjo segmentais, kaip tektoninės plokštės.

Tai – iki šiol ankstyviausias žinomas tokio judėjimo įrodymas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()