7 iš šalčiausių pasaulio vietų (11)
Vos tik pajutę pirmuosius rudeninius vėjus, sakome, kad prasidėjo šalčiai. Tačiau atšiaurių pasaulio vietų gyventojai iš tokių nusiskundimų tik nusijuoktų – jie pratę ištverti nepaprastus speigus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Oimiakonas, Rusija
Oimiakono gyventojai nesutinka, jog Verchojanskas yra šalčiausia vieta Šiaurės pusrutulyje. Šalčiausia temperatūra šioje vietovėje buvo užfiksuota 1926 metų sausio 26-ąją – 71,2 laipsniai šalčio. Oimiakoną savo namais laiko maždaug 500-800 žmonių. Mokyklos čia veikia net spaudžiant 52 laipsniams šalčio.
Miestelis pavadintas vietinės karštos versmės vardu. Žodis „oimiakon“ jakutų kalba reiškia „neužšąlantis vanduo“. Turizmo centrai čia gali pasiūlyti ne vieną pramogą nuotykių mėgėjams, kurie negali gyventi be adrenalino. Žiemos sezonu šiame mieste kasdienis gyvenimas sukasi aplink poledinę žvejybą.
Labiausiai šiame miestelyje gali nustebinti temperatūros skirtumai vasarą ir žiemą. Didžiausias užfiksuotas temperatūros skirtumas – 109,2 laipsnio. Tai, žinoma, dar vienas pasaulio rekordas. Snagas, Jukonas, Kanada Šiame mažame kaimelyje Jukono teritorijoje, besiribojančioje su Aliaska, yra užfiksuota žemiausia temperatūra Šiaurės Amerikoje. 1947 metų vasario 3-ąją termometrai šioje vietovėje netoli oro uosto užfiksavo 63 laipsnius šalčio. Temperatūra buvo tokia žema, jog sinoptikai turėjo nubraižyti papildomas žymes, kad ją užfiksuotų, nes tokios temperatūros termometro skalėje tiesiog nebuvo.
Jakutskas, Rusija
Jakutskas yra žinomas kaip šalčiausias miestas pasaulyje. Taip pat tai yra didžiausias miestas, pastatytas ant amžinojo įšalo. Žemiausia temperatūra ne Antarktidoje buvo užfiksuota netoli Jakutsko, Janos upės baseine (ten pat įsikūręs ir jau minėtas Verchojanskas). Temperatūra čia pradeda kristi rugsėjį ir nepakyla iki gegužės mėnesio. Sausį vidutinė temperatūra būna minus 37 laipsniai, rekordas yra 64,4 laipsniai šalčio.
Šiame mieste gyvena daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų, kurių dauguma dirba kasybos pramonėje. Šis miestas taip pat turi daug teatrų, muziejų ir net zoologijos sodą.
Tačiau sunkvežimių vairuotojai, kurie įvairiomis atsargomis aprūpina vietos kaimus, net per dviejų savaičių kelionę nedrįsta išjungti savo automobilių variklių. Beje, prieš metus rašėme ir apie „Lenos automagistralę M56“ – unikalų ir vienintelį sausumos kelią, jungiantį Jakutską su likusiu pasauliu.
Hellas, Norvegija Čia nėra taip šalta, tačiau miestas išgarsėjo dėl to, jog tinka posakiui „Kai pragaras užšals“. Pavadinimas „hell“ anglų kalba reiškia „pragarą“. 2010 metais vidutinė vasario mėnesio temperatūra buvo apie 7 laipsnius šalčio. Šiame mieste šaltis ypač kankina gruodžio-kovo mėnesiais. Daugelis turistų pastaraisiais metais ilgą kelią į šį Norvegijos miestą keliauja vien dėl to, jog nusifotografuotų prie miesto geležinkelio stotelės ženklo „Hell“. Barrow, Aliaska, JAV Barrow yra šiauriausias JAV miestas, esantis už 2092 km į Pietus nuo Šiaurės ašigalio ir už 514 km į Šiaurę nuo Šiaurės poliaračio. Šis mažas miestas, turintis 4581 gyventoją, taip pat pastatytas ant amžinojo įšalo. Čia žiemos sezonai yra šalti ir vėjuoti. Vidutinė temperatūra yra 20,1 laipsniai šalčio, viršukalnėse gali pasiekti apie 53 laipsnius šalčio. Barrow danguje naktį kartais galima išvysti Šiaurės pašvaistę. Saulė Barrow nusileidžia lapkričio pabaigoje ir nepakyla iki sausio pabaigos. Šaltas oras čia laikosi iki birželio mėnesio, tačiau netgi vasaros sezonu oras ne itin įšyla. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra nepakyla aukščiau 4,6 laipsnių. Dauguma šio miesto gyventojų dirba energetikos pramonėje. Miestas yra pasiekiamas tik lėktuvu arba plaukiant jūra.