Tiems, kurie vis dar netiki, kad pasaulis šyla

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Valdas8 2012-01-02 16:24
Taip nustatoma temperatūra tik toje teritorijoje, kur surenkamos žiedadulkės. Autorius galėtų pateikti nuorodų į tuos "daugelio nepriklausomų tyrimų" duomenis apie patį sparčiausią pasaulinės temperatūros kitimą. Man čia, tiesą sakant, primena bendrą ligoninės pacientų temperatūrą Sunkiu metu gyvename - vienu metu artėja ir globalinis atšilimas ir mažasis ledynmeti
immortallt 2012-01-02 16:29
Pala pala, o kartais pernai buvo ne pats zemiausias saules aktyvumas ?
Pumper 2012-01-02 16:43
Šiaip tai saulės aktyvumas su temperatūra visada bendrai kildavo/leisdavos. Tik per paskutinius 30 metų temperatūra pradėjo smarkiai kilti nepriklausomai nuo saulės aktyvumo. Čia jau reikėtų tikrinti, kas pramonėj pasikeitė per tuos 30 metų. Tada jau ir būtų matyti, kiek žmonių veikla įtakoja temperatūros pokyčius ir kokie dar veiksniai gali būti.
Shinigami 2012-01-02 17:14
Prieš 30 metų aktyviai pradėjo veikti žaliųjų organizacijos. Ir pradėta mažinti smarkiai teršiančių fabrikų kiekis
warmth 2012-01-02 17:34
Rašymo stilius tai kaip 13 metų vaiko mokyklinio rašinio. Be to, rašant mokslinį straipsnį, pabaigoje būtini šaltiniai ir nuorodos į tyrimus, kuriais remiatės, kitaip straipsnis - beprasmis, o argumentai - laužti iš piršto. Nėra jokio konkretumo, sąsajos ir dėstymas visiškai nelogiški. Labai neprofesionalu..
Paulius16 2012-01-02 18:03
Man skaitant tokius straipsnius iškyla klausimus : kaip ten buvo senoj senoj senovėj, nes per visą Žemės istoriją buvo mažiausiai keturi ledynmečiai. Pats pirmasis ir daugiau hipotetinis įvyko prieš 2300-2700 mln. metų ankstyvame proterozojuje. Kitas ledynmetis, galbūt pats didžiausias, įvyko prieš 600-800 mln. metų (kriogenio periodas). Tuometinis superkontinentas Rodinija buvo uždengtas storu ledo sluoksniu, užšalo vandenynai. Šis Žemės vystymosi etapas dar vadinamas sniego gniūžtės etapu (pagal panašumą į sniego gniūžtę). Kiek mažesnis ledynmetis vyko vėlyvojo ordoviko metu prieš 430–460 mln. metų. Didesni poliariniai ledynai buvo karbono ir ankstyvojo permo metu prieš 260-350 mln. metų. O klausimas toks : kodėl tie ledynai ištirpo, nemanau, kad ten buvo daug gyventojų, veikė pramonė ir važinėjo automobiliai...? P.S. Neneigiu, kad žmonės neprisideda prie globalinio atšilimo, bet ar tai svarbiausia priežastis?
qriuqriu 2012-01-02 19:29
to Paulius16, o kiek laiko tie ledynai tirpo? esme ir yr kad per labai trumpa tarpa didelis suolis...gamtoj nieko tokio ( globalaus kataklizmo) per pastaruosius 100 metu apart zmogaus veiklos nevyko, del to ir visos streles i zmogaus veikla, o zmoniu vis daugeja...
technologas 2012-01-02 19:52
could be a major climatological trigger, methane itself being a greenhouse gas many times more powerful than carbon dioxide. However, anoxia was also rife during the Hirnantian (late Ordovician) ice age.
sigun 2012-01-02 21:31
1. Ir ką tuo norėjai pasakyt? 2. Kai buvo paviešinta pilni susirašinėjimai, o ne iš konteksto ištrauktos citatos, pasirodė jog Climategate'o ir nebuvo.
Ryciuks 2012-01-02 23:48
Šio straipsnio esmė ir buvo-žmonija turi pakeisti savo požiūrį į gamtą iš gerosios pusės.Dar prisimenu vienoj laidoj žmogus yra pasakęs:žmonės kartais nepagalvoja toliau,bet jeigu koks įvykis atsitinka,tada kitaip susimąsto. :) To va ir linkiu,kad pradėtumet nuo savęs bei gerąja prasme žvelgtumėt į gamtą. :) Juk kiekvienas pasaulio žmogus yra gamtos dalis. :)
Simeonus 2012-01-03 00:35
Žmogus visgi yra primityvus gyvūnas ir mokyti jį reikia fiziškai. Teorijos, diskusijos, statistiniai duomenys masės nepaveiks. O kai patys pajusim kažkokias baisias šiltėjančio klimato pasekmes, kai palies mus, ČIA, o ne ten kažkur Antarktidoj, Grenlandijoj, tuomet ateis visuotinis supratimas: "Aha, gavosi šūdas, reikia kažką keisti". Tačiau neatmetu ir tos versijos, jog dažnai bandoma pasipelnyti iš įvairių "Eco", "Nature", "Organic" tipo projektų. Išsaugokime gamtą - prastumkime neblogą versliuką ir t.t.
ežys 2012-01-03 00:54
Man vistiek įtartinai atrodo tas globalinio atšilimo reikalas. Yra daug ir kitų problemų, pvz milžiniškas plaukiojantis sąvartynas http://www.technologijos.lt/n/mokslas/g ... psnis-3572 bei švaraus vandens trūkumas dėl kurio miršta milijonai žmonių. Aišku ir ekosistemų nelieka normalių, kai upėse šiukšlių tankis vos ne didesnis už vandens... Na bet esmė ta, kad tų problemų, susijusių su aplinkos tarša yra labai daug, bet kažkodėl labiausiai traktuojamas globalinis atšilimas. Kas jį sukelia, ar žmogus ar gamta, o gal abu kartu panašiai įtakoja? Nėra aišku, tačiau tiek kiek mūsų, žmonių jėgos leidžia mažint šiltnamio dujų emisiją, tiek ir turim sumažint. Nuo to blogiau nebus nei yra.
immortallt 2012-01-03 01:09
Linkeciau pamastyti apie kelis trumpus niuansus: 1) kiek metu buvo formuojamas iskastinis kuras (anglys, nafta, dujos) 2) Per kiek metu mes visa ta CO2 sankaupa baigiam paleisti ? 3) Kaip gali tai neitakoti klimato ? 4) Ugnikalniu aktyvumas sumazejes 5) Saules aktyvumas itin zemas 6) Meteoru salyginai mazai Deja, tada jau bus per velu.
Valdas8 2012-01-03 10:50
Pagrindinis atšilimu gąsdinančiųjų argumentas - didžiausias temeratūrinis gradientas. Bet jis yra išmatuotas per statistiškai menkavertį laiko intervalą. Tokių trumpalaikių gradientų galima stebėti net šioje temoje pateiktame grafike. Kiek leidžia aprėpti žmogaus suvokimas, klimatas kinta cikliškai. Yra išskirti bent jau keturi labai įvairaus intervalo ciklai. Gal būt, jų yra ir daugiau. Kol kas nėra pavykę jų sumodeliuoti ir numatyti, kada sutaps maximumai ar minimumai. Lyginti šiandieninę temperatūrą su šiandienine saulės radiacija irgi nekorektiška, čia ne mikrobanginė krosnelė, reikia atsižvelgti į procesų inerciją ir buferiškumą. Todėl žmogaus veiklos įtaka yra akivaizdiai pervertinta. Tikrai nekvestionuoju siekių kuo mažiau teršti gamtą. Bet visokie pseudožalieji, kurie negeria pieno vien dėl to, kad karvės atrajodamos išskiria per daug metano, ir taip tikisi sumažinti globalinį atšilimą, man kelia nuoširdų juoką. Pabandykite visi pūsti viena kryptimi ir taip pakeisti vėjo kryptį, o jau po to imsimės globalinio atšilimo problemų.
Valdas8 2012-01-04 09:24
P.S. Straipsnio autoriui, prieš įsikeliant paveikslėlį, būtų labai pravartu perskaityti ir apie ką tuose straipsniuose rašoma http://trueconservative101.com/?cat=182
Nefizikas 2012-01-05 20:07
Bjaurūs pramonininkai paskaitę straipsnį jau nuėjo ieškotis virvių... Chebra nurimkit: - jei negalim susitarti kaip išgydyti pasaulio pūlinius tipo Š.Korėjos(vieni boikotuoja kiti siunčia maistą ir kt. kad anie nebadautų), tai jau tikrai nepriversime Kinijos stabdyti savo pasaulinę ekonominę expansiją ir vykdyti kokio tai Kioto protokolą, be to ne politikai ,o bankai valdo pasaulį ir jiems matyt taip patinka. Taigi pasaulis šyla, gal Lietuvai nebereikia AE ?, o pasaulis egziztavo ir su žymiai didesnėmis CO2 koncentracijomis, gal išgyvensime ir dabar? Tiesiog pradėkim ruoštis pokyčiams.
Ryciuks 2012-01-05 23:20
Ne tiek, kiek reikia ruoštis pokyčiams,o tiek jog reikėtų kiekvienam pasaulio žmogui reikia daryti gera nebūtinai gamtai bet ir sau. :)