Lietuvos ornitologų draugija kviečia fotografuoti šalies sparnuočius (3)
Kol Lietuvos klimatologai prognozuoja neįprastai šiltą žiemą, o daugiabučių namų gyventojai trina rankomis, gamtos fotografai ilgisi sniego ir bent laipsnio kito šaltuko. Kol vis dar laikosi nelabai žiemiški orai, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) visus šalies gamtos fotografus ragina nepadėti į šalį savo fotoaparatų belaukiant gražios žiemos ir savo objektyvus nukreipti į mūsų krašto paukščius.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ne vieną fotografą domėtis gamta paskatino paukščiai. Gamtos fotografas R.Barauskas prisipažįsta, kad daugelį metų svarbiausioji jį, kaip ir daugelį kitų, į gamtą vedusi gija taip pat buvo paukščiai. Albumo rengėjai tikisi, kad naujasis leidinys ne tik reprezentuotų mūsų krašto paukščius, bet ir turėtų atskleisti jų gyvenamąją aplinką.
„Paukščių nuotraukų ir „Naturephoto.lt“, ir „Birdpix.lt“, ir kiti fotografų klubai yra sukaupę daug, tačiau dauguma jų yra portretinės – darytos stambiu planu ir tinkamesnės pažinimo vadovams. O tokių, kurios atskleistų sparnuočių gyvenamąją aplinką, jų santykį su aplinka, parodytų, kokioje nuostabioje gamtoje mūsų paukšteliai gyvena, – labai pasigendame“, – sako R.Barauskas.
Fotografų akiratyje – ir įprasti paukščiai
Albumo rengėjai fotografus ragina nepamiršti įprastų mūsų giesmininkų: žvirblių, zylių, ančių, varninių paukščių, genių ir kt. Šiuos paukščius lengviau, paprasčiau fotografuoti. Be to, jie nebijo žmogaus kaimynystės.
Pasak patyrusio gamtos fotografo Renato Jakaičio, fotografuojant dažnus, įprastus žiemą mūsų krašto paukščius, galima padaryti daug gražių kadrų. Tam nebūtina ypatinga fototechnika, nereikia didelės patirties, žinių, ypatingo pasiruošimo ir kur kas greičiau pasiekiamas norimas rezultatas, palyginti su retų, sunkiai randamų ir prieinamų paukščių fotografija. Pasitelkus šiek fantazijos ir kantrybės, galima užfiksuoti įdomių akimirkų iš šių paukščių kasdienio gyvenimo ir aplinkos.
Retesnių sparnuočių fotosesijoms reikia ruoštis
Anksčiau R.Jakaitis dažnai fotografuodavo smulkius žvirblinius paukščius, genius, antis, taip pat varninius paukščius. Pastaruoju metu visą žiemos laikotarpį gamtininkas skiria vienos ar kelių paukščių rūšių fotografijai. Anot jo, tai daug sunkiau, bet ir daug maloniau. Šią žiemą, kaip ir pernai, fotografas nutaręs fotografuoti plėšriuosius ir vištinius paukščius.
„Ruošiantis retesnių paukščių fotografijai žiemos laikotarpiu būtina apsispręsti, kokie paukščiai bus fotografuojami, surinkti informaciją, kur ir kada jie dažniausiai laikosi ir maitinasi žiemą, kuriose teritorijose būna mažiausiai baikštūs. Didesnės sėkmės fotografuojant galima sulaukti iš anksto įsirengus papildomo maitinimo, jaukinimo vietas ir kuo mažiau pastebimas slėptuves“, – sako R.Jakaitis.
Paukščių fotografijas, skiriamas albumui apie Lietuvos sparnuočius, rengėjai kviečia publikuoti gamtos fotografų klubo svetainėje „Naturephoto.lt“.