Kompiuteriai ir telefonai veikia ir po vandeniu (Video)  (3)

Las Vege (JAV) vykstančioje parodoje „CES 2012“ bendrovė „HzO“ demonstruoja technologiją, apsaugančią kompiuterius, telefonus ir kitus elektroninius įrenginius nuo vandens poveikio.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Waterblock“ pavadintos technologijos pagrindas – elektroninius komponentus dengianti nanomedžiaga, sauganti juos nuo vandens, praneša „PC World“. Šios medžiagos sluoksnis, kuriuo prieš surenkant kompiuterį padengiama jo elektroninė įranga, sukuria efektyvų plėvelės pavidalo nanobarjerą, užtikrinantį galimybę veikti net ir vandenyje. Vanduo, patekęs į kompiuterio ar telefono korpuso vidų, nepadarys jam jokios žalos. 

Bendrovė „HzO“ šios medžiagos sudėties neatskleidžia, tačiau jos atstovai užsimena, kad kai kurie jos komponentai jau kelis dešimtmečius naudojami pramonėje. Šiam nanobarjerui sukurti naudojamos dujos, atskiri komponentai gali būti padengti ir kitu būdu. „CES 2012“ parodoje „Waterblock“ technologijos galimybės demonstruojamos panardinant įvairius ja apsaugotus įrenginius į vandens talpą. Iš vaizdo medžiagos matyti, kad ir po vandeniu jie veikia be sutrikimų.

Tiesa, iki kokio vandens gylio „Waterblock“ yra efektyvi ir ar gali apsaugoti į vandenį įkritusius kompiuterius ar telefonus ilgesnį laiką, neatskleidžiama. Pasak gamintojų, pagrindinė „Waterblock“ paskirtis – apsaugoti kompiuterį ar kitą elektroninį įrenginį nuo trumpalaikio vandens poveikio, pavyzdžiui, jam įkritus į vonią. „HzO“ pranešė pradėjusi derybas su nešiojamųjų įrenginių gamintojais dėl „Waterblock“ naudojimo. Kaip tai gali atsiliepti gaminių kainai, neskelbiama.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)