Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
dyendy 2012-02-10 14:46
Kazkaip paskaiciau sita ir man tokia teorija pasipirso. Kas jeigu didysis sprogimas buvo ne vienas, nevienkartinis ir nebaigtinis? Sakykim juodoji skyle ivardinkim ja kaip milziniska mases samplaka. Taigi ji maitinasi asteroidais planetomis gal ir istisomis sistemomis ar galaktikomis. Laikui begant jos mase auga. Kas atsitinka didelios mases dariniui pvz. saturnui, netgi zemei? Branduolys veikiamas slegio kaista. Taigi pasekus kritine mase X susidaro kritine temperatura Y ir gauname pradzios taska Z, kuri dabar vadiname didzioju sprogimu. Trrukt uz vadziu vel nuo pradziu...
Laiqualasse 2012-02-10 15:52
Yra hipotezių apie ciklinę Visatą, kuri plečiasi, paskui traukiasi iki taško, kuris virsta nauju Didžiuoju sprogimu. Tačiau planetų ar žvaigždžių suardymas prie juodosios skylės išskiria gerokai per mažai energijos, kad galėtų būti lyginamas su Did.sprog.
Katenas 2012-02-10 22:33
Tai ciklinė visata tokia ir būtų : visos visatoj esančios juodosios skylės siurbdamos į save viską aplink tuo pačiu artėja viena prie kitos (prarija viena kitą, neva didesnė mažesnę?) ir likus tik juodosiom skylėm visatoj ir jom baigiant susiurbti vienai kitą susidaro viena didelė juodoji skylė su kritine mase ir vėl didysis sprogimas išlaisvina visą energiją sukauptą ?
nondescript 2012-02-10 23:33
Juodosios skylės negali susiurbti visko, nes jų masė per maža. Pagal ciklinės visatos teorija ji tiesiog pulsuoja - nuolat plečiasi arba traukiasi.
Arwis 2012-02-11 06:29
Deje mes jau zinome kad visata nera cikline ir kad jin plesis amzinai. Visatoje nera tiek mases kuri galetu sustabdyti sita greitejanti plitima.
nondescript 2012-02-11 09:29
Na kaip čia pasakius, ar plėsis, galiausiai energija vistiek išsisklaidys ir temperatūra pasieks absoliutų nulį, dėl ko visatą ištiks šiluminė mirtis - kas bus po to, nieks nežino.
Laiqualasse 2012-02-11 14:17
Papildant nondescript, Rodžerio Penrouzo siūlomas modelis remiasi tuo, jog kai Visatą ištinka šiluminė mirtis, nebelieka atskaitos taško fiziniam masteliui nustatyti, todėl galima manyti, kad Visatos išmatavimai vėl tampa nuliniai ir gali prasidėti naujas Didysis sprogimas, tik jau su kitaip apverstomis koordinatėmis.
Manvydas 2012-02-11 21:54
Zinome?Ar tik teigiama?tai tik viena is teoriju.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Mūsų galaktikos juodoji skylė minta asteroidais? (Video)