Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
MrT 2013-02-23 02:52
Kiek girdėjau, kaikuriems negeriantiems alkoholis yra šlykštus dėl to jo ir nevartoja. Tai jei nežinojot kaikuriems jis yra skanus. Jei mėgstų picą, nes ji yra skani, aš esu narkomanas priklausomas nuo picos? Alkoholis, ypač alus, man yra skanu ir jei nebūna normalios progos atsigerti aš ir negeriu vienas savo kambaryje - bet atsisakyti tokio mažo kiekio prie progos nematau reikalo jei man tai yra malonu. Smegenų veikla kol kas nesiskundžiu. O ar čia didžiuotis ar verkt, jog negeri/geri - nežinau. Nemanau, jog geriančius galima nurašyti kaip idiotus, visgi daug garsių žmonių vartojo alkoholį. Pats R. Feynmanas buvo jau betampantis alkoholiku. Nors gal būtų pralenkės visus savo protu - kas čia žino.
vaniLinas 2013-02-23 10:13
Betgi bandoma diskutuoti ne dėl skonio ir ne todėl, kad šiuo metu "saikingai" geriantiems neveikia smegenys. Jos veikia ir veiks, klausimas tik kaip.
Dauguma atvejų dalis daužo galvą į pušį ir bando paneigti tai, kas yra įrodyta ir ko jie nežino ir nenori žinoti. Bet taip yra.
Alus patinka dėl kartumo, kurį suteikia apyniai. O bet tačiau alų vartojantis vyras, savo organizmo vyrišką hormoną ženkliu laipsniu keičia į moterišką. Iš visų gėrimų negatyviausiai vyrų ir moterų organizmo lytinius hormonus veikia būtent alus. Vyrams vystosi moteriški požymiai, taip pat impotencija, o pas moteris grubėja balsas, charakteris, kinta veido plaukuotumas. Alų vartojančio vyro organizme vyrišką hormoną testosteroną palaipsniui pakeičia moteriškieji estrogenai, tai tik laiko klausimas.
Jei panagrinėtum, kaip vystosi priklausomybės, atrastum įdomių dalykų: iš pradžių alų gėrei dėl kompanijos, "kietumo", puikios reklamos (alus ir pergalės vienija) nors jis buvo bjaurus, vėliau pradėjai gerti kartkartėmis po stiklinaitę. Tolerancija alkoholiui didėja ir ilgainiui stiklinės bus mažoka, reikės keleto, nes pasiekti tokią pačią "atsipalaidavimo" būsena reikia daugiau gryno alkoholio. Po kelių metų juokiesi iš tokių parašymų kaip šie, bet alučio reikia reguliariai, nors dar laisvai gali daryti ilgokas pertraukas. Toliau seka klasikinis scenarijus.
Dvi taurės vyno ar pusė litro lengvo alaus pavojingai sudrumsčia sąmonę. 0,04 proc. alkoholio koncentracijos kraujyje pakanka, kad žmonės nepajustų darantys klaidų. http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/2419657.stm
Prasideda "džigito" kelias.
Laisvai galima tvirtinti, jog po bokalo alaus "aš jaučiuosi lygiai taip pat". Bet tyrimai, kuriais grindžiamos tokios išvados, parodo, jog tavo reakcija į išorės veiksnius, pojūčiai yra kitokie. Tai, ką tu jauti ir tai, kaip yra iš tikrųjų, yra du skirtingi dalykai. Netikėti galima, bet jei tyrimas validus, jis yra replikuojamas, t.y. - jį galima pakartoti n kartų ir gauti tokius pat rezultatus.
60 proc. dabar saikingai geriančiųjų ilgainiui išsivysto priklausomybė - jie tampa alkoholikais. Nė vienas nenorėjo, gėrė kultūringai, bet tapo. Vėlgi - diskusija ne apie tai - tapsi tu priklausomu ar netapsi, bet apie tai, jog yra tokia rizika. Lietuvoj turim 50.000 alkoholikų, bet, anot vieno išminčiaus, tai fignia, menkniekis. Bet čia jau "pažengę" alkoholikai, neretam baltos kumelės yra įprastas reiškinys.
Alkoholis tiesiogiai įtakoja į 60 skirtingų pavadinimų ligas, mat yra kancarogenas (sukelia vėžį). Taigi vėl - ne apie gasdinimus kalbama, o apie tai, kad tu sąmoningai prisiimi riziką. Kodėl taip elgiesi - tai jau kitas klausimas ir kita diskusija.
Simplicity 2013-02-23 11:58
Gerbiamas vaniLinai, kodėl Jums atrodo, kad yra tik du alkoholio vartotojų tipai,— žlugęs alkoholikas ir totalus abstinentas? Alkoholio neįmanoma vartoti saikingai? Nesąmonė! Daugelis į alkoholizmo liūną įklimpsta, nes turi psichologinių problemų ir stresą užmušinėja alumi ar kuo stipraus, arba alkoholį laka kaip vandenį.
Sėdėjimas su buteliu alaus per kiekvienas krepšinio varžybas ar renginį gal ir nėra labai gerai, bet viena ar dvi vyno taurės vakarieniaujant restorane— tikrai nieko blogo.
Studijų metais liuobdavom taip, kad net baisu prisimint Šiandien ant vienos rankos pirštų galiu suskaičiuoti tuos praėjusio pusmečio vakarus, kai gėriau alkoholio. Ar aš jau alkoholikas? Jau rizikos grupėj?
Alkoholį vartojome visi be išimties — pradedant miško briedžiais Norvegijoje, ir baigiant tokiais kaip Jūs, tamsta vaniLinai. Taip nekenčiamo, vyrus moterimis paverčiančio ir vėžį sukeliančio alkoholio, yra net pačių nekalčiausio sirupo nuo kosulio sudėtyje. Taip piktieji alkoholio pramonės magnatai mus jau nuo mažens pratina prie tos Dievo rykštės...
— Prof. David J. Hanson, Ph.D. http://www2.potsdam.edu/hansondj/AlcoholAndHealth.html
Ar aš teigiu, kad alkoholis yra gėris? —Ne. Tačiau apsiputojus aiškinti, kad čia vos ne velnio lašai irgi nėra gerai. Niekaip nesuprantu kas pagimdo tokius religinius (ideologinius) fanatikus, kuriems atrodo jog juos kažkas pasiuntė į Žemę puolusiųjų gelbėti?
vaniLinas 2013-02-23 12:58
Mano žodžiuose matote tai, ką norite matyti, kaip minėjo Shinigami, pirmiausia reikia atidžiai skaityti.
Dabar saikingai vartojantys alkoholį turi potencialią galimybę tapti alkoholiku - tai teigiu ne aš, taip teigia tyrimas. Ar jūs tapsit ar ne, parodys laikas, tik rizika kiek per didelė bei pernelyg brangi visokeriopai. Daugelis teigia, jog taip nebus, tačiau statistika ir ilgalaikiai tyrimai rodo ką kitą. Jūsų valia tikėti ar netikėti, tačiau dėl to rizika nedingsta.
Kalbant apie tyrimus, visuomet verta pasidomėti, kas yra to tyrimo užsakovas: alkoholio industrija ar visuomenės sveikata besirūpinančios įstaigos. Tikriausia nemanote, jog industrija skelbs jiems nepalankius tyrimų rezultatus. Taip pat verta pasidomėti tyrimo metodika, tyrimų įvertinimu ir kur jie publikuojami (Delfyje ar Lancet žurnale). Nes "tyrimų", kad reikia gerti tik "mūsų gaminamą jonizuotą stebuklingą vandenį" taip pat yra, jie įtaigūs, tačiau... Juk žinote, jog vanduo ir sudarytas iš jonų, tad ar pirksite šlapią vandenį ar sūrią druską?
Ar perskaitėte kur nors mano teiginį, jog išgeriantys dvi taures vyno per vakarą buvo pavadinti alkoholikais? Perskaitėte tai, jog dabar išgeriantys dvi taures šiuo metu, rizikuoja, jog ateityje šis kiekis gali padidėti ir taip rašau remdamasis tyrimų, statistine medžiaga. Dalis čia rašančiųjų nesuvokia priklausomybės atsiradimo mechanizmų, nes neturi nei kvalifikacijos, nei noro pasigilinti kiek daugiau į problemą, kuri įvardijama kaip pati opiausia.
Kaip pavyzdį pateiksiu didžiosios dalies suvokimą, jog gerdami alkoholį jie atsipalaiduoja. Nors realybėje taip nėra, nes kūnas iš tikrųjų patiria stresą, nes padidėja kraujospūdis, išsiskiria adrenalinas bei kiti hormonai. Tai sendina organizmą. Tiesiog subjektyviai jaučiame atsipalaidavimą, nors kūnas, pavartojęs alkoholio yra streso būsenoje - alkoholis slopina nusiraminimo jausmą. Streso būklėje žmogus jaučiasi blogai, nes stresas skatina bėgti arba gintis. Tai yra automatinė reakcija. Nežinant bazinės biochemijos, tai atrodo briedas ir apie tai galėsit paskaityti žemiaus esančiuose postuose jei jų bus. Kaip pavyzdys migdomieji - jie užmigdo, bet nepailsina, nes veikia kiti mechanizmai. Migdomieji užmigdo sąmonę, tačiau žmogus atsikelia pavargęs. Nežinant to, kaltinami daktarai, farmacijos pramonė bei kiti.
Grįžtame prie to, kad tai, ką jaučiame ir tai, kas iš tikro vyksta yra du visiškai netapatūs dalykai. Todėl natūralu, kad daugumai to nesuprantant, sulaukiam tokios, sakyčiau, neadekvačios reakcijos, kuomet kaltinama religiniu ideologiniu fanatizmu, tamsumu bei kitais nebūtais dalykais.
Galiu tik patikinti, jog teiginiai "visi", "visada", "visiems" bei kitas absoliutinimas su realybe neturi nieko bendro. :}
MrT 2013-02-23 13:16
As gerdavau seniau tiek, kad graudu net prisimint. Dabar, be jokiu valios pastangu, sustabdziau alkoholio gerima ir atsigeriu tik retkarciais, prie kompanijos. Idomiausia tai, kad nustojau gert kai isvaziavau studijuot. Pagal tave, VaniLinai, be tevu kontroles turejau tapti degradu/alkoholiku. Deja, tai neivyko ir neivyks. O skoni minejau del to, nes tu manai jog visi geria del narkotines priklausomybes - ko manau nera, nes tai gali buti skanu. Bet neneigiu zalos, smegenu lasteliu gaila, bet tik del to, nes gerdavau kaip arklys. Tam tikras alkoholio vienetu skaicius yra niekinis jei geriama retai.
vaniLinas 2013-02-23 13:39
Kaip ir rašiau Simplicity, reikia atidžiau skaityti kas rašoma.
Smagu, kad tavo didieji girtuokliavimai baigėsi, nes minėjau, kad 60 proc. turi potencialą tapti priklausomais. Tikėkim, jog dabar esi toje 40 proc. grupėje ir joje liksi.
Tuo ir skiriasi individualus faktorius nuo tendencijų: už tave džiugu, tačiau gaila tų 60 proc. Nes brangu, mat kaip mokesčių mokėtojai turime mokėti už asmeninių malonumų padarinius.
Simplicity 2013-02-23 14:03
vaniLinai, religiniai fanatikai baksnoja į bibliją ir aiškina, kad visi aplink nusidėjėliai ir degs pragare. Tu baksnoji į savo tyrimus ir alkoholį toleruojančius iškart priskiri prie potencialių alkoholikų. MrT, atsivertė ir jau yra išgelbėtas, o likę vis dar nesuvokia koks didelis pavojus jiems gresia.
p.s.
Prieš rašant apie stresą, patiriamą pavartojus alkoholio, rekomenduoju to alkoholio paragauti. Sausa teorija yra niekas be normalios praktikos
p.p.s.
Kaip jau minėjau, žmonės svaiginosi dar tais laikais, kai nebuvo nei rašto, nei mokslinių tyrimų. Žiūrėk, nuo to laiko ne tik, kad nenusigėrėm, bet dar ir ratą išradom.
vaniLinas 2013-02-23 14:06
Viliuosi dar gebi atskirti biblijas nuo mokslinių tyrimų..
Simplicity 2013-02-23 16:48
Esmė ne knygose,— esmė kaip jomis mojuojama...
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Mokslininkai kuria akimirksniu išblaivinsiančią piliulę