Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Popasz 2013-05-25 01:38
taip taip, apsimeskime, kad 400 km aukstyje geostacionariai taip ims tas liftas ir laikysis. deje ir 400km aukstyje gravitacja tik 10 proc mazesne nei ant zemes. visa nesvaruma sudaro "freefall" skriejant tokiu greiciu, kad taip ir nenukrenti. greitis maziems auksciams yra butinoji salyga, jei nenori, objektas nukristu. kas kazkiek arciau tiesos tai nebent buvimas geostacionarioje orbitoje 35,786km aukstyje.
immortallt 2013-05-25 03:03
Kai turėsime tokias technologijas, kad galėsime sukurti kabelį, tai tuo kabeliu galėsime ir tiekti energiją arba tiesiog bus termobranduolinis reaktorius pačioje stotyje ir išlaikyti orbitą bus daugiau nei pakankamai energijos.
dyendy 2013-05-25 03:45
Nu visu pirma siulau pasijutubinti yra ilgesnis filmukas apie tai ir visi galai teoriskai sueina isskyrus - kabeli.
Popasz 2013-05-25 10:01
Sutinku. Garantuotai nebus taip, kad jei net ir liftas butu 35,786 km aukstyje, taciau be vadinamo energijos saltinio, kuris jį keltų aukštyn liktų tik laiko klausimas kada svoris žemėje jį kažkiek temptų žemyn. Juk jis prie nieko neprikabintas, o kas jį laiko orbitoj tai jo didelis atstumas ir greitis (dėl išcentriškumo), dar beabejo masė atliktų ryškų vaidmenį. Dar vienas dalykas - tarkim jau turim 400km aukščio BOKŠTĄ. Jo pagrindinis pliusas tas, kad raketoms nuo jo paleidžiamoms reikės mažiau kuro, tačiau būtinoji sąlyga visvien išliks jos įgreitinimas 27,743 km/h. Nes kitaip, jei bet ką paleisi nuo bokšto be to greičio - objektas kris žemyn. Pasikartosiu , tame aukštyje yra 90 proc pavirsiaus gravitacijos.
PS. Tarkim jeigu būtų liftas 400 km aukštyje, tuomet jis butinai turetu skristi 27tukst km/h. Noreciau pamatyti kaip tokiu greiciu skrendant jiems pavyktu prikabinti antzemini objekta. Net jei ir pavyktu automatiskai veiktu ir milziniskas oro pasipriesinimas ir liftas butu privestas leistis zemyn, jeigu jame nubutu papildomo energijos saltinio.
Sakau, apie buvima geostacionarioje padetyje, taciau pvz 400 km aukstyje - patylesiu, nes tam reiktu didelio energijos kiekio ji ten islaikyti. Be jo liftas nukristu...
immortallt 2013-05-25 11:05
Visi kūnai pakelti liftu turėtų įgiję tokį patį greiti, kokį įgijusį būtų stotis.
Jei turėsime termobranduolinį reaktorių - energija neturėtų būt bėda.
Objektų paleidimas iš kosmoso itin stipriai sumažintų kuro sąnaudas. Daugiausia kuro sudeginama per pirmas kelias minutes. Realiai invertinė geometrinė progresija. Kuo daugiau kuro išdegini, tuo mažiau toliau degini ir dar priedo mažėja oro pasipriešinimas.
Retroxer 2013-05-26 11:58
O kodėl liftą daryti su lynais? Manau geriau būtu panaudoti kažką panašaus į magnetizmu paremtą liftą, kaip kad traukiniai važinėja, tik vertikalų. žinau, kad tam jau daromi bandymai, nes tai aukštų pastatų super sunkių lynų problemas išspręstų. tai šią technologiją manau ir čia galima pritaikyti.
immortallt 2013-05-26 12:41
Apie lynus kalba eina tik iš super lengvų medžiagų, o ne plieno.
Apie magnetizmą jei per lyną, tai tas lynas turi būt itin tvirtai pritvirtintas, kaip ir su traukiniu, kitaip krovinys lyną nustums. Kadangi stotis kabo kosmose, tiesiog reikės labai daug energijos lyną išlaikyt įtemptą, plius atsiranda dar viena ašis - reikia ne į priekį stumti, o vertikaliai kelti. Nežinau ar iš vis yra idėjų, kaip tokią problemą spręsti, nes dabar nesugalvoju nieko.
Myslius 2013-05-26 16:43
Energija cia niekuo deta. Liftas sustojes sakykim 5-ame aukste, puikiai ten kabo. Manai jei dingtu elektra jis nukristu? Stabdziai. Koks dar oro pasipriesinimas 400 km aukstyje? Daugybe palydovu sukasi panasiam aukstyje.
Pagrindine problema pastatyt boksta 400 km ilgio kuris islaikytu savo svori.
Oras daugu daugiausiai yra 30 km aukstyje ir tai retas. Sakykim oro pasipriesinimas butu didziausias kokia 15 km aukstyje. Liftui 15 km aukstyje 1,674.4 km/h * 15km /6300km. Pustu svelnus 4 km/h vejelis. Sitas dalykas nebe reikalo vadinamas liftu. Galetai kelt i virsu objektus labai letu greiciu. Kad ir 10 km/h o energijos suvartojimas butu kaip paprasto lifto.
immortallt 2013-05-26 18:36
Tai nebūtų bokštas, kuris stovėtų kaip namas. Tai būtų lynas, kaip troso tarp dviejų taškų, kuriuo naudotumeis kaip slidininkas pasikeldamas į kalną. Antrasis taškas būtų už atmosferos ribų, kosminė stotis, į kurią ir pakiltų liftas.
Arba tavęs nesupratau, arba kosminio lifto idėjos nesupratai.
Myslius 2013-05-26 18:49
Ech, yra ne viena kosminio lifto ideja, o keletas, skirtingai veikianciu. Bokstas, lynas etc.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kodėl dar nėra sukurtas liftas į kosmosą? (Video)