Keturkojis akrobatas, kuris balansuoja ant dviejų (Video)
(0)
Apsauginių lynų jis niekados nesisega. Savaime suprantama, jis negali balansuoti su kartimi. Vis dėlto tai yra akrobatas, kuris ant lyno retai kada susvyruoja. Na ir kas, kad akrobatas – keturkojis. Kai jis, stovėdamas ant lyno, atsistoja ant užpakalinių letenų, įspūdis kelissyk įsimintinesnis.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Osbertas Hamperdinkas Pamperniklas (Osbert Humperdinck Pumpernickle) arba tiesiog Ozis (Ozzy) – toks yra unikalių akrobatinių sugebėjimų turinčio kolių ir kelpių veislių mišrūno šuns vardas. Oziui – ketveri. Jis moka be jokių pagalbinių priemonių išstovėti ant ištemptos virvės, grandinės ar pan.
Maža to, Ozis ant lyno ne tik stovi, bet ir juo vaikšto. Tiesa, ne dviem, o keturiomis kojomis. Tačiau keturkojui tokia užduotis nė kiek ne paprastesnė. Greičiau jau atvirkščiai.
Vaikšto tai vaikšto. Tačiau rudaplaukis šuo virvėmis prisivaikščiojo iki to, kad pateko į Gineso rekordų knygą – tapo greičiausiai lyną perėjusiu šunimi. 3,5 m ilgio virvę Ozis perėjo per 18,22 s.
Dar Ozis moka suptis ant ištemptos grandinės, laisvai bėgti siauru buomu, išlaikyti pusiausvyrą užsilipęs ant šeimininko Niko Džonsono (Nick Johnson) kupros, kai šis dviračiu mina į miestą. (Kol kas Ozis pedalų dar nemina... Nors turbūt tai – irgi tik laiko klausimas).
Šokoladinės ir baltos spalvos Ozis yra škotų aviganio ir kelpio mišrūnas, gimęs Anglesio fermoje (Šiaurės Velsas), o paskui apsigyveno šeimininko Niko namuose Norviče. Ozis nuo pirmų dienų demonstravo polinkį balansuoti, o tradiciniai šunų triukai (atnešk lazdelę, stok ant dviejų kojų) jam atrodė pernelyg paprasti.
Tada 51-erių šeimininkas įsigijo knygutę "Puppies For Dummies" ("Augintiniai "žaliems"), o netrukus parūpino Oziui 6 savaičių pratybų kursą. Šuo mokėsi puikiai ir netrukus tapo Jungtinės Karalystės žvaigžde. O dabar jis – ir Gineso rekordo autorius.
"Su Oziu treniruotes darome tik tada, kai jis tam nusiteikęs, - tvirtina šeimininkas. – Tik po to, kai jis būna atlikęs visus savo šuniškus reikalus – krūmokšnių uostinėjimus, pabendravimus su kitais šunimis ir pan. Ozio tėvai dirba avių ūkyje aviganiais, tad darbštumas yra šio šuns kraujyje."
"Youtube" rasite galybę vaizdo filmukų su Ozio treniruotėmis ir triukais. Jūsų dėmesiui – keletas jų.