Virš Suomijos pasirodė vaiduokliškas mėnulis  (0)

Suomijos gyventojai prieš kelias dienas buvo nustebinti įspūdingo optinio reiškinio: danguje šviečianti pilnatis įsisupo į vaiduokliškos šviesos apsiaustą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasak mokslininkų, toks optinis reiškinys, vadinamas halu, susidaro dėl šviesos spindulių lūžimo ir atsispindėjimo sluoksninių debesų ledo kristaluose. Šviečiantys Saulės ar Mėnulio halai Suomijoje yra palyginti neretas reiškinys, ypač žiemos metu.

Tačiau Suomijos šiaurėje esančio Muonio miestelio gyventojui Sauli Koski prieš kelias dienas pavyko pamatyti ne įprastinį apvalios formos, bet elipsės pavidalo halą aplink mėnulio pilnatį.

Jo padarytas vaiduokliško mėnulio nuotraukas paskelbė svetainė „Spaceweather“. Pasak S. Koski, sausio 15 dieną keitėsi oras, ir temperatūra Muonio apylinkėse nukrito nuo -7 iki - 37 laipsnių pagal Celsijų. Dėl tokio spartaus speigo aplink mėnulį ėmė formuotis halai.

Patys įspūdingiausi ir rečiausi iš jų buvo elipsės formos. Toks reiškinys, pasak jo, truko ilgiau nei 20 minučių. Nors atmosferos fizikos specialistai jau seniai tyrinėja halus ir yra gerai su jais susipažinę, tačiau retų elipsės pavidalo halų susidarymo priežastys vis dar tebėra mįslingos, sakoma pranešime.
Aut. teisės: TV3
TV3
(8)
(0)
(2)

Komentarai (0)