Pasirodo, Mėnulyje nebėra nė vienos JAV vėliavos  (9)

Nors dar 2012 m. NASA skelbė, kad Mėnulio paviršiuje tebestovi 5 iš 6 JAV vėliavų, paaiškėjo, kad tikrovė yra visiškai kitokia: Mėnulyje jau kurį laiką nėra nė vienos JAV vėliavos. O tai... kur jos?


Ne, jų nepagrobė jokie ateiviai, jų nenurankiojo joks atsigavęs rusų ar merdėjantis kinų mėnuleigis. Visos penkios tebestovi ten pat, kur stovėjusios. Tačiau jos nebėra JAV vėliavos. Kaip tai? Ogi labai paprastai: nuo kada JAV valstybine vėliava laikomas baltas medžiagos audeklas?

Manoma, kad nuožmi Saulės ir kosminė spinduliuotė per daugiau kaip 40 metų visiškai išblukino vėliavų spalvas, ir jau ne vienerius metus Mėnulio paviršiuje nepajudinamai styro penkios baltos vėliavos. Diskusijos dėl vėliavų Mėnulyje vyko ne vieną dešimtmetį. Inžinieriai ir istorikai ginčijosi, neturėdami jokių tiesioginių jų būklės liudijimų.

Net ir vėliavas pasiuvusios bendrovės iš Naujojo Džersio (JAV) vadovas Dennisas Lacarruba atvirai abejojo, ar jos „tebestovi dar vis“. 1969 m. nailonines vėliavas NASA nupirko, sumokėdama po 5,5 JAV dolerio už vienetą.

„Noriu atvirai pripažinti: negaliu patikėti, kad iš jų ten galėtų būti kas nors likę, – yra sakęs D. Lacarruba. – Man rodos, jos jau seniai turėjo virsti dulkėmis.“

Tačiau dulkėmis jos nevirto – apie tai rašėme šioje naujienoje. Jas prieš kelerius metus nufotografavo kosminis zondas „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO). Tiesa, nuotraukose matyti ne pačios vėliavos, o jų metamas šešėlis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(31)
(1)
(4)

Komentarai (9)