Australijoje atrastas itin retos sudėties mineralas (0)
Vakarų Australijoje atrastas iki šiol niekam nežinomas mineralas, pavadintas putnisitu. Violetinės spalvos permatomas mineralas turi labai retą sudėtį: jis sudarytas iš stroncio, kalcio, chromo, sieros, anglies, deguonies ir vandenilio.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kasmet atrandama tuzinas naujų mineralų, tačiau itin reta rasti mineralą, kuris nėra niekaip susijęs su jau žinomomis medžiagomis, rašo popsci.com.
„Dauguma mineralų priklauso tam tikrai mineralų šeimai arba mažai grupei susijusių mineralų, arba jeigu jie nėra susiję su kitais mineralais, jie dažnai yra sudaryti iš sintetinių junginių. Tačiau putnisitas yra visiškai naujos sudėties ir su niekuo nesusijęs“ - sako Peteris Elliotas, naująjį mineralą aprašiusio tyrimo bendraautorius iš Pietų Australijos muziejaus ir Adelaidės universiteto.
Šie maži pusiau kubo formos kristalai randami kartu su kvarcu. Putnisitas yra palyginti minkštas, jo kietumas Moso skalėje įvertintas nuo 1,5 iki 2. Jis panašus į gipsą ir yra trapus.
Kol kas neaišku, ar mineralas gali būti pritaikytas pramonėje.
Mineralas atrastas kasykloje už Cowan ežero Pietvakarių Australijoje ir taip pavadintas minerologų Andrew ir Christine Putnisų vardu.