Pirmą kartą istorijoje: pasaulis baltosios lokės akimis (Video)  (0)

Šių metų balandį JAV geologijos tarnybos biologai keturioms Aliaskos poliarinių lokių patelėms pritvirtino po kamerą ir radijo antkaklį. Toks eksperimentas atliktas pirmą kartą biologinių tyrimų istorijoje. Jis padeda bent akies krašteliu pažvelgti į nykstančių baltųjų meškų pasaulį: kaip jos bendrauja su potencialiais partneriais, migruoja ar sprendžia užšalusio maisto problemas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žemiau pateiktas vaizdo įrašas nufilmuotas Boforto jūroje. Jame užfiksuota viena iš poliarinių lokių patelių, kuri susitinka su patinėliu, plaukioja po ledu ir bando suvalgyti užšalusį ruonį. Kaip teigia kūrėjai, moteriškos lyties meškos čia pasirinktos ne atsitiktinai. Priešingai nei vyriškos lyties lokių, jų kaklas yra plonesnis už galvą, todėl sunkiau pamesti kamerą. Visa filmuota medžiaga bus naudojama siekiant suprasti poliarinių lokių elgseną kitų gyvūnų apsuptyje, jų migracijos kelius bei kitus gyvenimo ypatumus.

Manoma, kad šių grobuonių populiacijai gresia nemenkas pavojus, kadangi dėl tirpstančio jūros ledo, mažėja plotai, kuriuose jie gyvena, augina jauniklius bei medžioja. Svarbu suprasti, ar baltosios meškos sugeba prie to prisitaikyti ir su kokiomis problemomis ateityje jos gali susidurti. Visa tai išsiaiškinus, mokslininkams bus lengviau ieškoti būdų, kaip šiems nuostabiems gyvūnams padėti.

 
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(18)
(2)
(16)

Komentarai (0)