Silpsta Žemės magnetinis laukas  (2)

Pirmieji vadinamosios „Swarm“ kosminės misijos rezultatai patvirtina Žemės magnetinio lauko silpnėjimo tendenciją, pranešė Europos kosmoso agentūros (ESA) atstovai.


Praėjusį lapkritį į kosmosą paleisti trys ESA „Swarm“ tyrimų programos palydovai dideliu tikslumu matuoja Žemės magnetinio lauko stiprumą ir fiksuoja jo pokyčius. Šie palydovai skrieja poliarinėmis orbitomis maždaug 450 ir 530 km aukštyje virš Žemės paviršiaus.

Pasak ESA atstovų, pirminiai „Swarm“ tyrimų rezultatai liudija, kad labiausiai Žemės magnetinis laukas silpnėja planetos Vakarų pusrutulyje. Virš Indijos vandenyno ir kai kuriose kitose pasaulio dalyse fiksuojamas priešingas reiškinys, tačiau iš esmės Žemės magnetinis laukas tolydžio silpnėja.

Skelbiama, jog „Swarm“ palydovų tyrimo duomenys taip pat patvirtino, kad magnetinis Žemės šiaurinis ašigalis pamažu slenka į Sibiro pusę. Mokslininkų teigimu, po 5 - 10 tūkstančių metų Žemės magnetinis laukas pakeis savo kryptį. Paskutinį kartą mūsų planetos istorijoje tai buvo įvykę prieš maždaug 780 000 metų.
Aut. teisės: TV3
TV3
(61)
(3)
(58)

Komentarai (2)