NASA vėl ramina „Curiosity“ nuotraukose „ateivius“ išvydusius internautus  (6)

Vienoje iš Marse dirbančio NASA roboto „Curiosity“ nuotraukų interneto naršytojai pastebėjo šviesų tašką – atrodo, lyg virš planetos kas skrietų. Ateivių medžiotojai netruko paskelbti, kad Marse nusileido NSO, tačiau NASA turi kitokį paaiškinimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NASA specialistų teigimu, anomalija nėra susijusi su ateiviais, o virš kalnų matomas šviesus taškas atsirado dėl „mirusio pikselio“ vienoje kameroje, skelbia „Huffington Post“.

Dėl „mirusių“ (arba išdegusių) pikselių nuotraukose gali atsirasti baltų, žalių arba raudonų taškų. Įprastai šie taškai, kaip ir kitas „skaitmeninis triukšmas“, nuotraukose gali atsirasti tamsesnėse vietose arba naudojant ypač ilgą išlaikymą. Su šia problema neretai susiduria ir fotografai Žemėje.

Neįprasta tai, kad tokie pikseliai atsirado dviejose kamerose: vienoje nuotraukoje, kurią užfiksavo „Navcam Right“ kamera, baltas taškas yra aukščiau virš kalnų; o po 31 sekundės „Navcam Left“ darytoje nuotraukoje jis jau „nusileidęs“ žemiau.

Tačiau NASA mokslininkas Justinas Makis aiškina, kad ir pirmuoju, ir antruoju atveju nuotraukose matomi aparatų defektai. „Tai yra išdegęs pikselis, kuris buvo nuo pat pradžių, kai įjungėme „Right Navcam“, – sakė jis.

Tai, kad panašioje vietoje pikselis išdegė ir kitoje kameroje, tėra sutapimas.

Anksčiau Marso robotų nuotraukose atsiradusios šviesos ir atspindžiai dažniausiai buvo siejami su Saulės spinduliais.

„Curiosity“ Marse dirba nuo 2012 metų rugpjūčio, o šiuo metu važiuoja link Šarpo kalno, kur atliks išsamius grunto ir atmosferos tyrimus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(13)
(1)
(12)

Komentarai (6)