Sibiras banguoja: atiduodame išteklius, o už tai gauname bukus įstatymus  (10)

Rugpjūčio 17 dieną neoficialioje Sibiro sostinėje Novosibirske vyks eisena, kurios šūkis – „Užteks Maitinti Maskvą“. Jo organizatoriai pradėjo kampaniją, kuria siekiama įkurti Sibiro respubliką.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2014-08-05 Sibiras banguoja: atiduodame išteklius, o už tai gauname bukus įstatymus  (10)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip rašo euromaidanpress.com, šiuo žingsniu norima pasiekti, kad atšiauraus klimato sąlygomis dirbantys žmonės gautų didesnius atlyginimus ir kad būtų sąžiningiau paskirstomos lėšos tarp vietos ir federalinių biudžetų.

Organizatoriai žada reikalauti didesnės autonomijos, Novosibirsko menininkai šią idėją skleidžia pakankamai ilgai.

Prieš 2010-aisiais vykusį gyventojų surašymą muzikantas Sajanas Andrijanovas, menininkai Konstantinas Eremenko ir Artiomas Loskutovas surengė spaudos konferenciją, kurioje paragino žmones nurodyti esant sibiriečių tautybės. Į raginimą sureagavo 4,1 tūkst. žmonių.

A.Losutkovas, paklaustas, ar pavadinimas „eisena už federalizaciją“ sugalvotas turint omenyje įvykius Rytų Ukrainoje, portalui Slon.ru sakė, kad jeigu suteikiama proga tokią retoriką naudoti kaip teisėtą, jie tuo pasinaudos. „Tačiau reikia pabrėžti, kad mes nepalaikome Rusijos paramos toms „liaudies respublikoms“, – pridūrė jis.

Menininkas vylėsi, kad eitynėms bus išduotas leidimas, kiek žmonių jose dalyvaus, jis spėlioti nenorėjo.

A. Losutkovas pabrėžė, kad tai – ne separatizmas, tiesiog norima sukurti naują regioną Rusijos sudėtyje.

„Mūsų konstitucija numato regionų nepriklausomybę, šį įstatymą tiesiog reikia naudoti. Mes turime reikalauti tiek autonomijos, kiek tik įmanoma. Sibiras atiduoda savo išteklius, o mainais gauna bukus įstatymus“, – pabrėžė jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(27)
(3)
(24)

Komentarai (10)