Kvapą gniaužiantis vaizdas: ką reiškia atsidurti ryklio nasruose (Video)  (0)

Turbūt niekas nenorėtų tapti ryklio pietumis, tačiau pasižiūrėti, kaip šis „mažylis“ atlieka savo darbą – tikrai įdomu. Šią galimybę mums neseniai suteikė grupė mokslininkų, paviešinusių vaizdo įrašą, kuriame didysis baltasis ryklys užpuola povandeninį zondą.


„The Remus SharkCam“ robotizuota kamera į vandenį buvo nuleista ties Meksikos Gvadalupės salos krantais. Jos paskirtis – filmuoti laukinius plėšrūnus jų natūralioje aplinkoje. Tačiau mokslininkai nesitikėjo, kad toks įsibrovimas į ryklių teritoriją gresia žiauriu jų aparatūros susidūrimu su vandenyno šeimininkais.

Robotizuotą zondą į vandenyną nuleido mokslinių tyrimų grupės nariai iš „Woods Hole“ okeanografijos instituto (WHOI). Cilindro formos įrenginyje įmontuotos šešios kameros, nukreiptos į skirtingas puses. Jų dėka galima filmuoti panoraminį vaizdą. Maža to, pasitelkus specialius akustinius siųstuvus, aparatas gali automatiškai sekti aplink esančius objektus bei gyvūnus.

„Bet medžiotojas netrukus tapo sumedžiotuoju“ – galima išvysti viename iš vaizdo medžiagos paaiškinimų.

„The Remus SharkCam“ nusitaikė į didįjį baltąjį ryklį, kuris staigiai staigiai praskuodė pro šalį, tačiau tuo epizodas nesibaigė ir vandens galiūnas ėmė kandžioti prietaisą.

Kol ryklys bandė suvalgyti mokslininkų zondą, jo akys pradeda vartytis akiduobėse, taip šie gyvūnai bando apsaugoti savo regos organą nuo galimų sužeidimų, kuomet auka priešinasi.

Nors galiausiai gyvūnas suvokė, kad tai ne ruonis, kuriuos jis mielai medžioja ties Meksikos krantais. Aparatą jis vis tiek traktuoja kaip galimą grėsmę, todėl parodo aiškius ženklus, kad tai jo teritorija ir įsibrovėliui derėtų trauktis.

Mokslininkai buvo išties nustebinti, kai ištraukę aparatą pamatė zondą gausiai nusėtą dantų žymėmis. Vienas iš ekspertų suskubo paaiškinti, kad tokią žalą padaryti reikia milžiniškos jėgos.

Nors tyrėjai tikrai nesitikėjo tokio rezultato, tačiau ši unikali filmuota medžiaga parodė, ką reiškia atsidurti ryklio aukos kailyje. Taip pat ji suteikė naudingos informacijos apie ryklių medžioklės bei gynybos strategiją.

(10)
(0)
(10)

Komentarai (0)