Per ateinantį šimtmetį ugnikalnis nuo žemės gali nušluoti visą Japoniją  (0)

Japonija gali būti nušluota nuo žemės paviršiaus milžiniško vulkano išsiveržimo, kuris nužudytų 95 proc. iš 127 mln. šalies gyventojų. Toks apokaliptinis istorijos vingis menkai tikėtinas, tačiau tyrimą atlikę mokslininkai teigia, kad net ir procento tikimybės negalima pamiršti.


Ugnikalnių išsiveržimų šablonus prognozuojantys mokslininkai sako, kad grėsmė, jog šalis gali netekti visų savo gyventojų, yra „neperdėta“.

Mokslininkai iš Kobe universiteto tyrinėjo masyvų vulkaninį kraterį Kyushu saloje, kuris per pastaruosius 120 tūkst. metų išsiveržė 7 kartus.

Jie spėja, kad kitas išsiveržimas po lava palaidotų 7 mln. gyventojų, o vakarų vėjai pelenų danga nusėtų ir visą didžiausią Japonijos salą Honšiu. Toksinis debesis ir kaimynines salas paverstų negyvenamomis, o stengtis išgelbėti likusius 120 mln. žmonių būtų beviltiška, teigia tyrėjai.

Profesoriai Yoshiyukis Tatsumis ir Keiko Suzukis paskaičiavo, kad tokios nelaimės galimybė lygi vienam procentui per ateinantį šimtmetį. Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad šis skaičius negali būti ignoruojamas – mat procento žemės drebėjimo tikimybė Kobe per trisdešimtmetį buvo numatyta diena prieš tai, kai 7,2 balų stiprumo drebėjimas sunaikino Japonijos miestą prie prieplaukos 1995 m., nusinešdamas 6, 4 tūkst. žmonių gyvybių.

„Taigi, visai nesistebėtume, jei bet kuriuo metu įvyktų kolosalus išsiveržimas“, – pridūrė mokslininkai.

Aut. teisės: 15min.lt
(18)
(0)
(18)

Komentarai (0)