Permainos ES politikoje: Lietuva galės pati nuspręsti drausti ar leisti GMO produkcijos auginimą

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

1337 2015-01-15 20:50
Na ūkininkas, kaip ir bet kuris verslininkas, stengiasi gauti maksimalų pelną. Tik va čia turėtų įsijungti visuomenes interesas: kodėl žmonės turi rizikuoti vartodami greičiausiai saugų maistą, kad sukraut didesnį pelną ūkininkui? Juolab kad ir dabar maisto yra daugiau nei reikia ir jis ir taip yra be galo pigus (juk specialiai mokamos išmokos kad nieko neaugint ir taip palaikyt kainą)
Niemand 2015-01-15 22:14
Nėra jis toks jau pigus, o išmokos skirtos ne dėl pertekliaus, o dėl perskirstymo. Vokiečiams ir Prancūzams mokamos išmokos, kad augintų, o daugelyje kitų valstybių - kad neaugintų. Jei GMO iš vis nebūtų, produktų kainos būtų mažiausiai perpus didesnės.
immortallt 2015-01-16 00:01
GMO nereikai ar labai mažai reikia insekticidų. Taip pat augalas tampa atsparus glyfosfatams. Artimiausiu metu dar porai herbicidų. Taip pat mažiau reikia antigrybelinių ir pan., nes augalas atsparesnis. Kuriami ir GMO augalų, kurie būtų atsparūs šalčiams, potvyniams ir pan - ženkliai sumažina gamtos kataklizmų pavojų. Trąšos - tai maistas augalams. Deja jų viena ar kita forma visad reikės, nes na čia kaip vištų ar jaučių auginimas ant distiliuoto vandens ir žvyro. Tiesa, GMO augalai gali leisti padidinti derlių keliskart, nes ištirta, kad kai kurie augalai fotosintezę sugeba atlikti keletą kartų efektyviau, kitaip sakant, derlius išaugtų keletą kartų. Kas beje dėl skoninių savybių, tai paprasta - augalas tų skoninių savybių, pagamina tiek pat nepriklausomai vaisius didelis ar mažas, tai gaunasi, kad jį atskiedžia ir tiek. Bet žmonijos prisiveisė labai daug ir dėl to teks ieškoti bet kokių būdų kaip didinti produckiją.
punktyras 2015-01-16 01:26
Atsparumas herbicidams reiškia, kad jų galima naudoti daugiau, naikinant piktžoles. Tačiau taip pat tai reiškia, kad daugiau jo ir/ar jo skilimo produktų patenka su maistu naudotojams. GMO – dviašmenis kardas. Juo reikia išmintingai naudotis, nei aklai pasitikint, nei beatodairiškai neigiant.
immortallt 2015-01-16 10:14
Taip pat buvo tyrimas, kiek reikia plauti, kad nuo vaisiaus pašalinti pesticidų likučius - tai purškiama migla ant vaisių ir daržovių parduotuvėse (populiariau JAV turbūt) pašalina ~99% pesticidų likučių. Daug blogiau naudojami hormonai ir antibiotikai maisto gamyboje. Niekad niekuo negalima aklai pasitikėti