Kramtomoji guma iš burnos pašalina iki 100 mln. bakterijų  (0)

Jau buvo įrodyta, kad kramtomoji guma paskatina pažintines funkcijas ir sumažina apetitą. Dabar mokslininkai pagrindė dar vieną priežastį, dėl kurios verta ją kramtyti.


Tyrėjai teigia, kad kramtomoji guma privilioja bakteriją, kuri gali sukelti dantų ertmes. Kai guma išspjaunama, kartu su ja pašalinamos ir bakterijos, rašo realclearscience.com.

Atlikę tyrimą mokslininkai suskaičiavo, kad viena įprastinė kramtomoji guma be cukraus saldiklių pritraukia maždaug 100 mln. bakterijų – tai maždaug 10 proc. iš visų seilėse aptinkamų mikrobų. Jie taip pat apskaičiavo, kad kramtomoji guma iš burnos pašalina maždaug tiek pat bakterijų, kaip ir dantų valymo siūlas, tačiau atkreipė dėmesį, kad siūlas valo visai kitas burnos dalis.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad kuo ilgiau kramtoma guma, tuo daugiau mikrobų rūšių ji pritraukia. Tačiau praėjus pusei minutės nuo kramtymo pradžios ji praranda efektyvumą ir privilioja vis mažiau ir mažiau bakterijų.

Tiesa, ne visa kramtomoji guma padeda dantims. Pavyzdžiui, saldinta guma bakterijas maitina. Kai mikrobai fermentuoja cukrų, ant dantų auga daugiau rūgšties turinti bioplėvelė, o tai galiausiai priveda prie ertmių susidarymo.

Guma su dribtiniais saldikliais tokio šalutinio poveikio neturi.

Tyrėjai mano, kad jų tyrimas gali padėti sukurti kur kas efektyvesnę kratomąją gumą.

Tyrimas išspausdintas žurnale „PLoS One“.

Aut. teisės: 15min.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai (0)