Nuostabus SpaceX daugkartinio naudojimo raketos planas (Video)  (2)

Naujame SpaceX video vaizduojami neįtikėtini kompanijos daugkartinio naudojimo megaraketos planai.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2015-01-30 Nuostabus SpaceX daugkartinio naudojimo raketos planas (Video)  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2,5 minutės Falcon Heavy raketos animacijoje vaizduojamas, kaip kosminių skrydžių kompanija po misijos pakėlimo į orbitą planuoja nuleisti tris raketos greitintuvus atgal į Žemę. Trys devynių variklių greitintuvai atitinka greitintuvą, dabar naudojamą pagrindinėje Falcon 9 pakilimo stadijoje, keliant krovinius į kosmosą. SpaceX atstovai tikisi pradėti Falcon 9 Heavy skrydžius vėliau šiais metais.

„Kai Falcon Heavy vėliau šiais metais pakils, tai bus galingiausia veikianti raketa pasaulyje, artimiausią varžovą lenkianti du kartus,“ vaizdo aprašyme teigia SpaceX atstovai. „Trauka pakilimo momentu prilygs vienu metu veikiančių maždaug aštuoniolikos Boeing 747 traukai.“

Kaip veikia SpaceX Falcon Heavy raketa:
Diagram of the SpaceX Falcon Heavy.
Šaltinis: SPACE.com.

SpaceX Falcon Heavy bus 68,4 m aukščio, pirmoje greitinimo fazėje veiks 27 varikliai. Antroji raketos pakopa turi vieną variklį, galintį padėti pristatyti palydovus ar kitus krovinius į pasirinktą orbitą po atsiskyrimo nuo pirmos raketos pakopos.

Naujame video vaizduojamas Falcon Heavy, kylantis į kosmosą iš istorinio Paleidimo komplekso-39A NASA Kenedžio kosmoso centro Floridoje. (SpaceX pasirašė paleisimo aikštelės naudojimo sutartį su NASA 2014 metais). Atsiskyrusios dvi greitinimo pakopoms pasuka atgal, ir idealiai stačios nusileidžia pakilimo aikštelėje. Pagrindinis raketos greitintuvas nuo antros pakopos atsiskiria ir nuskrenda žemyn, kaip ir kiti du devynių variklių greitintuvai. Tada antroji raketos pakopa baigia palydovų pristatymą į orbitą.

Įgyvendinti visišką raketų daugkartinį panaudojimą buvo sena SpaceX kompanijos ir jos įkūrėjo, milijardieriaus verslininko Elono Musko, idėja, turinti dramatiškai atpiginti tiek nepilotuojamus, tiek, vėliau, pilotuojamus kosminius skrydžius. Bet SpaceX dar laukia daug darbo, kol tokia daugkartinio naudojimo raketos svajonė taps tikrove.

Kompanija neseniai nuleido pradinę Falcon 9 raketos pakopą iš kosmoso žemyn, stengdamiesi nutupdyti ją ant Atlanto vandenyne plaukiojančios platformos. Nors SpaceX grąžinti į Žemę pakopą pavyko, susidūrusi su platforma, ji sprogo. SpaceX įkūrėjas Elonas Muskas vėliau sakė, kad grįžtančiai raketai pritrūko nusileidimo kontroliavimui naudojamų plokštumų hidraulinio skysčio.

Kompanijai pavyko sėkmingai nuleisti Falcon 9 raketas vandenyne prieš susidūrimą, ir Muskas sako, kad SpaceX jau greitai bandys nutupdyti kitą Falcon 9 greitintuvą okeano platformoje, galbūt vasarį.

„Kita raketa leisis laive po 2 – 3 savaičių su daug daugiau hidraulinio skysčio,“ sausio 16 Twitteryje parašė Muskas. „Bent jau susprogti ji turėtų dėl kitos priežasties.“


Miriam Kramer
Space.com

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(35)
(1)
(34)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: