Įdomiausios savaitės mokslo naujienos (4)
Mokslo ir technologijų pasaulį praėjusią savaitę jaudino juodosios bedugnės informacijos išsaugojimas, atmintuko dydžio kompiuteris ir sprogstančios galvos sindromas
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Fizikų komanda, drauge su Waterloo universitetu išsiaiškino, kad fotono „pošvytis“ gali perduoti informaciją, neperduodamas energijos – tačiau gavėjas turi panaudoti energiją, norėdamas šią informaciją perskaityti.
Geros naujienos fizikams, besistengiantiems išspręsti „informacijos praradimo paradoksą“ – tyrėjų komanda rado būdą parodyti, kad juodosios bedugnės neištrina informacijos – jie teigia, kad sąveika tarp JB išspinduliuotų dalelių gali būti panaudota informacijai apie JB viduje „pranykusią“ medžiagą gauti.
Tyrėjų komanda Kinijoje pirmą kartą atliko mašinos mokymąsi fotoniniu kvantiniu kompiuteriu – ir teigia, kad taip galima paspartinti tam tikrų mašinų mokymąsi.
Šią savaitę būta ir technologijų naujienų – Microsoft paskelbė apie pigesnę Surface Pro 3 planšetinio kompiuterio versiją – jie parduodami už 499$.
UCLA Kalifornijos NanoSystems instituto tyrėjų komanda paskelbė sukūrusi greitai įkraunamus hibridinius superkondensatorius, galinčius saugoti daug energijos, greitai įsikrauti ir atlaiko daugiau, nei 10 000 įkrovos/iškrovos ciklų – gal nešiojamieji įrenginiai dabar veiks ilgiau.
Kita Kalifornijos universiteto komanda paskelbė sukūrusi kameros lustą, teikiantį itin didelę 3D raišką. Jie teigia, kad netrukus jis galės būt panaudotas išmaniųjų telefonų kameromis ką nors fotografuoti ir tada atkurti šį objektą 3D spausdintuvu mikronų raišką.
Google parodė Asus pagamintą „lazdelinį“ kompiuterį – Chromebit. Tai yra visavertis kompiuteris, mažesnis už saldų batonėlį; jį galima įkišti į kompiuterio monitoriaus lizdą ir gauti visavertę sistemą.
Centrinės Floridos universiteto tyrėjų komanda pranešė apie paprastą 1$ testą, veikiantį geriau, nei įprastinis PSA testas prostatos vėžio paieškai – komanda sukūrė testą ir teigia, kad rezultatus jis parodo per kelias minutes.
Kita mokslininkų komanda išsiaiškino ilgai kamavusią kontinentų formavimosi paslaptį.
Ir pabaigai, jei kada girdėjote gandus apie vadinamąjį „sprogstančios galvos sindromą,“ tikėkite jais: tyrėjų komanda išsiaiškino, kad jis egzistuoja ir tiesą sakant, gana paplitęs tarp jaunų žmonių. Tai yra garsaus triukšmo galvoje potyris prieš pat užmiegant, kuris pažadina ir kelia nerimą. Tyrėj komanda išsiaiškino, kad ~18% paauglių bent kartą yra jį patyrę.
Bob Yirka
phys.org