Geriau nekartoti: keisčiausi tragiškai pasibaigę perdozavimai  (1)

Apie narkotikų perdozavimą šiuo metu Lietuvoje nekalba nebent tų narkotikų pardavėjai. Taip, svaigalai yra blogis, kuris žudo. Bet štai keli pavyzdžiai, kurie aiškiai rodo, kad to norintys ras ko perdozuoti, net sėkmingai sunaikinus visus nelegalius narkotikus. Neįtikėtina, bet įmanoma suvartoti mirtinai pavojingą arbatos ar briuselinių kopūstų dozę, o mirti ir nuo erekcijos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusiška erekcija – amžina

Kas yra viagra, pristatinėti nereikia. Žydrųjų tablečių gamintoja „Pfizer“ nuolat įspėja, kad galimi reti atvejai, kai jų sukelta erekcija nepraeina labai ilgai, ir primygtinai rekomenduoja vykti pas gydytoją nelaukus ilgiau negu keturias valandas.

28 m. mechanikas iš Rusijos Sergejus Tuganovas šį įspėjimą suvokė kaip iššūkį. Susilažinęs su keliomis moterimis iš 4300 JAV dolerių, kad sugebės su jomis be perstojo užsiiminėti seksu visą dieną, jis apsiginklavo viagros buteliuku ir ėmėsi darbo.

Po dvylikos valandų buteliukas buvo tuščias, o lažybos laimėtos. Deja, mechanikas iš Tuganovo tuo nebesidžiaugė.

Maskvos policija pranešė, kad pasibaigus lažybų laikui lovos didvyris mirė… staigmena, staigmena – nuo širdies smūgio. Žodžiu, gerbiamieji, jei kokia rusė pasiūlys ką nors panašaus, geriau mandagiai nusukite kalbą apie politiką – aistrų bus ne mažiau, bet išlikimo tikimybė didesnė.

Kai juoko mirtinai per daug

2013 m. birželį Santa Barbaros (JAV) „Human Performance“ centro darbuotojas atkreipė dėmesį į prie pastato kelias dienas stovintį nepažįstamą automobilį. Galiausiai jam kilo įtarimų ir žmogus kreipėsi į policiją – JAV, matyt, prie pastatų automobiliai paliekami rūdyti rečiau.

Atvykę policininkai išlaužė dureles ir aptiko vairuotojo vietoje sukniubusį vyro kūną. Ant kelias dienas negyvo žmogaus galvos buvo užmautas celofaninis maišelis, o automobilyje voliojosi bent 100 ištuštintų azoto suboksido indelių. Jis dar vadinamas juoko dujomis. Ir ne veltui – juk sukelia juoką. Tai nėra koks nors pripažintas narkotikas, o JAV ir dabar stomatologai juo ramina pacientus.

Vėliau policijos atstovas spaudai R.Harwoodas pranešė, kad jokių prievartos požymių nebuvo, o 29 m. vyras mirė nuo juoko dujų perdozavimo. Neaišku tik tai, ar jis netyčia per daug prisijuokė, ar siekė nusižudyti.

Dantis išmušusi arbatėlė

47 m. Detroito gyventojai pomėgis gerti arbatėlę mirtimi nesibaigė, tačiau nuo to prasidėjus kaulų ligai ji prarado visus dantis ir ilgai kentė klaikius skausmus.

Na, iškart mesti arbatos gerti nereikėtų. Tiesiog prisiminkite, kad ir jos gali būti per daug. Mat moterėlė prieš susirgdama 17 metų kiekvieną dieną išgerdavo po gerą virdulį, kuriam užvirinti sunaudodavo 100 pakelių arbatos. 100 pakelių per dieną!

Arbatoje yra šiek tiek fluorido. Pridėkime dar ir tai, kad JAV jo yra vandentiekio vandenyje, ir gausime paprasčiausią diagnozę – moterėlė perdozavo šio mineralo. Mažomis dozėmis jis nėra pavojingas, netgi padeda išvengti dantų ėduonies, o nuo tokių kiekių prasidėjo reta liga, kurią mokslininkai vadina skeleto fluoroze.

Nuo jos pradėjo trupėti dantys, prasidėjo kaulų skausmai. Šį sykį viskas, tiesa, baigėsi gerai. Tereikėjo atsisakyti tokių arbatos dozių ir moteris pradėjo sveikti. Tiesa, dantų jau neliko.

Juk įspėjo, kad „Coca-Cola“ žudo!

Šiais laikais tai jau tiesiog klasika – vaikelis, tik gavęs pinigėlį, bėga pirkti „Coca-Cola“, o rūpestinga mama jį išbara, kad nuo to nutuks, susirgs ir šiaip gyvens trumpiau.

Vaikystėje tokie niekai niekam nerūpi, tad cukraus ir kofeino koncentratas toliau išlieka vienu populiariausių gėrimų.

Tačiau trisdešimtmetė aštuonių vaikų mama iš Naujosios Zelandijos Natasha Harris tiesiogine to žodžio prasme mirė nuo per didelės šio gėrimo dozės. Bent jau tokią mirties priežastį 2010 m. įvardijo jos mirtį tyręs policijos pareigūnas Davidas Creraras. Jis išsiaiškino, kad daugybę metų moteris kiekvieną dieną išgerdavo po 2,2 galono „Coca-Cola“. Tai yra po keturis 2 litrų butelius per dieną!

„Ji ją gėrė visą laiką, kai nemiegojo. Jei pasibaigdavo, kraustydavosi iš proto. Jai iškart prasidėdavo abstinencija, drebulys, pyktis, įsiūčio priepuoliai“, – pasakojo Natashos mama Vivien Hodgkinson. Dėl to moterį daugybę metų kankino įvairios ligos, išsivystė širdies aritmija ir galiausiai viskas baigėsi mirtimi.

„Nekaltinu „Coca-Cola“. Kompanija negali būti atsakinga už nesveiką produkto kiekį vartojančio žmogaus sveikatą“, – sakė policininkas ir pripažino, kad tiesioginių įrodymų, jog mirtį sukėlė būtent šis gėrimas, nėra.

Ir dar nėra atsakymo į klausimą, ar tiek gerdama mirusioji neperdavė ekstremalios priklausomybės savo vaikams.

Mirtina dozė… vandens

Istorijos apie tai, kaip padauginę ekstazio narkotikų po to geria vandens tol, kol nusprogsta, jau tapo klasika. Tačiau šioje istorijoje narkotikų nerasite nė pėdsako.

Amerikietė Jennifer Lea Strange išgėrė mirtiną gryno vandens dozę dalyvaudama Sakramento (Kalifornija) radijo stoties surengtose varžybose „Hold Your Wee for a Wii“. Varžybų dėl žaidimų kompiuterio „Nintendo Wii“ dalyviai turėjo išgerti tiek vandens, kiek sugebės nenubėgę šlapintis.

Iškart joms pasibaigus beveik 7 litrus išgėrusi jauna mama J.Strange pasijuto blogai. Grįžusi namo dar paskambino į darbą, kad neateis, netrukus prarado sąmonę ir po penkių valandų mirė.

Kiti dalyviai pasakojo, kad prieš varžybas ji rodė savo dviejų vaikų nuotraukas. Būtent jiems ir tikėjosi laimėti apie 200 eurų kainuojantį žaidimų kompiuterį.

Radijo stočiai buvo iškelta byla, darbuotojai atleisti. Matyt, varžybų organizatoriai tiesiog nežinojo, kad egzistuoja toks dalykas kaip apsinuodijimas vandeniu. Išgėrus labai didelį jo kiekį smarkiai sutrinka organizmo elektrolitų balansas ir tai gali sukelti mirtinus pokyčius smegenyse.

Sojų padažo auka

Devyniolikmetis, susilažinęs su savo draugais, kad išgers pusę litro sojų padažo, tai padarė. Tiesa, džiaugtis galėjo nebent tuo, kad per stebuklą išvengęs mirties jis tapo pirmuoju žmogumi, kuris sąmoningai taip smarkiai perdozavo druskos, bet liko gyvas ir net išvengė liekamųjų neurologinių problemų.

Iškart baigus gerti vyrui prasidėjo traukuliai, tad besitampantį jį draugai akimirksniu pristatė į ligoninę. Ten jam buvo suleisti vaistai nuo traukulių, tačiau pas specialistą devyniolikmetis pateko jau būdamas komos būsenos.

Virdžinijos medicinos centro daktaras Davidas J.Carlbergas beveik keturias valandas kovojo dėl vaikino gyvybės. Po trijų dienų komos vaikinas nubudo pats. Spėjame, sojų padžas šiuo metu nėra jo mėgstamiausias.

Ir briuseliniai kopūstai?

Įprasta sakyti, kad valgydami daug daržovių būsime sveikesni. Tačiau, pasirodo, ne visų ir ne per daug. Tuo savo kailiu įsitikino vyriškis iš Eršyro miestelio (Škotija).

Jam medikai po širdies priepuolio išrašė antikoaguliantų ir du kartus per savaitę tikrino parinktą dozę, kad nepradėtų tirštėti kraujas. Tačiau kraujas vis tiek tirštėjo ir galiausiai vyrą nuo mirties teko gelbėti ligoninėje.

Medikai niekaip nesuprato, kodėl skystinantys kraują vaistai neveikia. Kol netikėtai sužinojo, kad jis labai mėgsta ir dideliais kiekiais valgo briuselinius kopūstus.

Pasirodo, ši nekalta daržovė turi labai daug vitamino K, kuris smarkiai skatina kraujo krešėjimą ir labai efektyviai panaikina jį skystinančių medikamentų poveikį. Kai kada gal ir naudinga, bet šiuo atveju daržovių perdozavimas vos netapo mirties priežastimi.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Arnoldas Lukošius
(34)
(0)
(34)

Komentarai (1)